MAGABIZTOS SZEDEÁK-SIKER A PAKS ELLEN + FOTÓK

Igen hamar eldöntötte a Paks elleni meccset a Szedeák, amely kiütéses vereséget mért az atomvárosiakra.

Már az új igazolással, R.T. Guinnel a soraiban érkezett a Paks Szegedre, a két csapat azonos mérleggel vághatott neki a meccsnek.

Andrija Ciric triplája nyitotta a meccset, majd Allen is beszórt egy hármast a vendégektől, 11-8 után azonban egy 11-0-s futást produkálva magabiztos előnyt épített ki a remekül védekező Szedeák az első negyed végére. A második játékrészben is uralta a meccset a Naturtex, Juhos Levente távolról és közelről is veszélyes és eredményes volt, így Teo Cizmic előbb 29-10-nél, majd 36-12-nél is időt kért, de ez sem tudta megfékezni a szegedi lendületet. Mindössze négy másodperc volt hátra a nagyszünetig, amikor időt kért Andjelko Mandic: a figura nem volt túlbonyolított, de Marko Boltic maradéktalanul végrehajtotta, ugyanis végigvitte a pályán, és ráadásul faulttal együtt szerzett még egy kosarat – a büntető ugyan kimaradt, de jól jellemezte ez a jelenet a ma látott Paksot.

A második félidő is hasonló mederben telt, a szurkolók jól szórakozhattak, miközben semmi sem veszélyeztette a Szedeák sikerét. Juhos Levente egy akción belül kétszer is blokkolta Troy Barniest, és mivel egál lett a harmadik tíz perc, tulajdonképpen csak a szegedi győzelem aránya volt kérdéses a meccs végére, mivel a Szedeákot az sem törte meg, hogy Marko Boltic begyűjtötte negyedik faultját. A hajrában színmagyar együttes volt a pályán szegedi részről – mi több, Révész Ádám és Kovács József is pontokat tudott szerezni, így a vártnál jóval simábban, 86-54-re kiütötte az ASE-t a Naturtex-SZTE-Szedeák, amely ezzel negyedjére nyert az idei bajnokságban.

Nenad Sulovicék legközelebb jövő pénteken, november 10-én a címvédő Alba Fehérvár vendégeként lépnek pályára.

Ami a statisztikát illeti

A szerzett labdák és a büntetőkön kívül minden statisztikai elemben jobban teljesített a Szedeák, mint ellenfele: miközben a Paks 27 kinti dobásából csak három landolt a gyűrűben, addig a szegedieknek dupla ennyi sikeres kísérletük volt távolról, húsz kísérletből. A büntetők terén hétszer is hibáztak a vonalról a Tisza-partiak, míg a Paks csak négyet rontott el – viszont a lepattanócsatát alaposan, 45-36-ra megnyerte a Naturtex, és néggyel kevesebb labdát is adott el a Szeged, mint az atomvárosiak. Látványos különbség mutatkozott még a gólpasszokat illetően, hiszen összesen 23 asszisztot jegyezhettünk fel szegedi oldalon, szemben a 11-el. Az egyénekre rátérve, a mezőny legjobbja Juhos Levente volt, a szegediek erőcsatára 37 perce alatt egy 15 pontos-16 lepattanós dupla-duplát szállított, miközben volt még két szerzett labdája, négy gólpassza és négy blokkja is. Ahogy azt a résztvevők is kihangsúlyozták, csapatként nyert a Szeged, de szintén kiemelkedett Nenad Sulovic: a center 29 percet töltött a pályán, ami alatt 13 pontot szerzett, tíz dobása közül csak kettő nem zárult kosárral, volt hat lepattanója, négy gólpassza és egy-egy blokkja és szerzett labdája. Szintén jó meccset hozott Josh Fortune: az amerikai kicsit nehezebben lendült játékba, de végül 25 perc alatt a mezőny legeredményesebb játékosa és legjobb triplázója lett 22 pontjával és három távolijával, volt négy lepattanója és ugyanennyi gólpassza, valamint egy szerzett labdája is. Andrija Ciric 27 percet játszott, a szegedi csapatkapitány 13 pontot tett a közösbe, tíz dobásából hét is kosárral zárult, öt lepattanója mellett pedig volt egy asszisztja. Marko Boltic ismét a legtöbb gólpasszt osztotta ki, pedig csupán 20 percet játszott, hiszen hamar begyűjtötte negyedik hibáját: hat pont, három lepattanó és egy szerzett labda került még a neve mellé. A cserék közül Kovács Ádám sokat hozzá tudott tenni a Naturtex játékához, 23 perce alatt 10 ponttal, hat lepattanóval, egy-egy szerzett labdával és gólpasszal zárt. Wirth Ádám 18 percet kapott, ez alatt egy büntetőt dobott be, Vágvölgyi Ákos 6 percet, Kerpel-Fronius Gáspár négyet, a négypontos Révész Ádám, Bonifert Bendegúz és a kosarat szerző Kovács József pedig bő két percet kapott Andjelko Mandictól. Ami a Paksot illeti, ha valakit ki kell emelni, az Eilingsfeld János, aki hét ponttal és 15 lepattanóval zárt.

Férfi kosárlabda NB I/A, 7. forduló

Naturtex-SZTE-Szedeák – Atomerőmű SE 86 – 54 (22-8, 26-17, 12-12, 26-17)
Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1300 néző. Vezette: Pálla Zoltán, Ádám József, Boros Tamás (Faidt Mihály).
Szedeák: Boltic 6, CIRIC 13/6, FORTUNE 22/9, JUHOS 15/3, SULOVIC 13. Csere: Kovács Á. 10, Wirth 1, Kerpel-Fronius -, Révész 4, Bonifert -, Kovács J. 2. Vezetőedző: Andjelko Mandic.
Paks: Hinds 18/3, Allen 7/3, Barnies 10, EILINGSFELD 7, Ogunyemi 1. Csere: Medve 7/3, Guinn 2, Ruják -, Garamvölgyi 2. Vezetőedző: Teo Cizmic.

Andjelko Mandic: “Gratulálok mindkét csapatnak, sima meccs lett ugyan, de nem hittem volna, hogy így alakul. A Paks egy veszélyes csapat, tudtuk, hogy kintről veszélyesek, ezt elég jól le tudtuk védeni, 54 pontot kaptunk, ma is működött a védekezésünk. Amikor Boltic begyűjtötte a negyedik hibáját, akadtak problémáink támadásban, de igazi csapatként nyerni tudtunk.”

Kovács Ádám: “Szeretném megköszönni a szurkolóknak, hogy ennyien kilátogattak, kellett a támogatásuk. A csapat sikere volt, mindenki beletette a magáét, szerencsére sima meccs lett, közönségszórakoztató is lett a végére.”

Teo Cizmic: “Nehéz bármi okosat is mondani, a Szeged jobb formában volt, és megérdemelten nyert. Ugyanazokat a hibákat követtük el, mint az elmúlt két bajnokin, amíg ezeket nem javítjuk, addig nem lesz esélyünk.”

Eilingsfeld János: “Gratulálok a Szegednek, nagyon jól kezdté a mérkőzést, beragadtunk az elején, utána futottunk az eredmény után. Csak fellángolásaink voltak, át kell értékelnünk a helyzetünket, mert ha így folytatjuk, az nem vezet jóra.”

Közvetítésünk automatikusan frissül, ne frissítse böngészőjét

40′

Révész büntetőzhet, mindkettőt bedobja, 82-52. Hindstól rövid a hármas, miközben zúg a szép volt fiúk a csarnokban. Révész összeszedi Kerpel-Fronius pattanóját, és beejti, 84-52. Garamvölgyi még egy kosárral, 84-54, de Kovács József válaszol - ez a vége, 32 pontos verést mér az ezúttal is remekül játszó Szedeák a Paksra, így megvan a szezonbeli negyedik sikere Andjelko Mandicéknak!

39′

Egy passza maradt a fiataloknak, Vágvölgyit le is blokkolja Garamvölgyi, majd bedobja a ziccert, 80-51. Bonifert üt oda Hindsnak, csak a második büntetője jó, 80-52.

38′

Fortune bedobja a büntetőt is, 80-45. Jön Kovács József is, öt magyar fiatal a pályán a Szedeákban. Medve, 80-47. Révész szed egy támadópattanót, de Bonifert eladja, ami után Medve mehet ziccerig, 80-49.

37′

Hinds most megoldja a ziccert, 75-45. FORTUNE! A mezőny legeredményesebbje, egy középtávoli tőle, 77-47. Juhos passza után megint Fortune, faulttal együtt: 79-45, időt kér a Paks.

36′

Allen közelről, 70-41. Fortune egy remek egyéni akció után, 72-41. Medve büntetői: mindkettő a helyén, 72-43. Fortune egy hármassal válaszol, 75-43, 32 pontos vezetés! Kerpel-Fronius Gáspár jön a Szedeákba.

35′

Vágvölgyitől nem jó a tripla, de Hinds megint nem tudja befejezni az akcióját. Egy tripla után a teljesen üresen maradt Juhosé a pattanó, aki könnyedén beejtheti - 70-39-nél kér időt Teo Cizmic, alig öt perccel a vége előtt.

34′

Juhos és Kovács Ádám játszik össze, ismét az utóbbi a befejező, 68-39, és még jöhet egy büntető is. Vágvölgyi jön a pályára Ciric helyett. Kimarad Kovács büntetője. Juhos tiszta helyzetben kintről, de lejön a hármasa, viszont maradhat a Szedeáknál.

33′

Sulovic passza után Kovács Ádám újabb pontjaival 66-39. Hinds megint ront a betörése után.

32′

Wirth passzolja be az alapvonalról, Juhos pedig fel is teszi - egyszerű játék ez a kosárlabda, 64-39. Hinds ellépi.

31′

Kovács Ádám középtávolija nem jó, Ogunyemi viszont meglepődött abban a helyzetben, amiben hirtelen találta magát - Kovács gyorsan szerez is belőle egy kettest ziccerben, 62-37. Eilingsfeld válaszol, 62-39.

30′

Kovács Ádámtól pontatlan a trojka, de Medvétől sem jó a kinti dobás. Ogunyemi sapkázza Ciricet, aki faultot reklamál, de nem kapja meg - még van egy támadása a Paksnak, de Ruják elrontja, egy másodperc maradt az órán. Ez a vége, maradt a 23 pontos előny az utolsó tíz perc előtt.

29′

Medvétől jó a hármas a sarokból, 60-37. Wirth floatere lejön, Ruják tempója viszont kiperdül.

28′

Sulovicot fogják meg, de nincs fault, neki pedig el kell vállalnia kintről, ez sajnos nem jó. JUHOS KÉTSZER IS BLOKKOLJA BARNIES-T! Ez igen! A nevét skandálja a csarnok!

27′

Kovács Ádám ejtésével 60-32, Guinn pattanója után Eilingsfeld sem tudja beejteni a túloldalon. Egy eladott labda után Kovács Ádám faultja jön Barnies ellen, bedobja mindkettőt, 60-34.

26′

Ciric büntetőzhet Medve hibája után, nem ront a vonalról, 58-32. Ciric beleüt Ruják passzába, majd Barnies triplája jön le.

25′

Fortune hármasa rövid, viszont hiába érinti Guinnt is a labda, ez a Paksé. Boltic begyűjti a negyedik hibáját, gyorsan le is kapja őt a Szedeák edzője. Hinds beszór egy trojkát, 56-32. Sulovic nem vállalja el kintről, de középtávolija nincs bent.

25′

Lejár a paksi támadóidő dobás nélkül - nem először a meccsen, szép szegedi védekezés. Időt kér Mandic mester 56-29-nél.

24′

Boltic osztja le a sarokba Fortune-nek, de most középtávolról tüzel, viszont nem jó, ahogy Ruják ejtése sem. Visszajön Guinn és Medve a Paksba.

23′

FORTUNE! Az amerikai második hármasa, 54-29. Hinds meglöki Fortune-t tripladobás közben, ez három büntető! Az első kettő bent, a harmadik viszont kimarad, 56-29.

22′

Sulovic próbálja meg kiosztani, de pontatlan, majd Allen kicsavart helyzetből is beejti, sőt, van síp is, ráadásul Bolticnak ez a harmadik hibája. Allen kihagyja a plusz egyet, 49-29. Boltictól megint jó a betörés, 51-29. Juhosnak most nem jön a tripla.

21′

Ciric büntetőivel indul a második félidő, az elsőt elrontja, a másodikat bedobja, 49-25. Allen passza után Eilingsfeld emeli be, 49-27.

20′

BOLTIC! Négy másodperc alatt végigrobogott a pályán, és faulttal együtt beejtette, hát ez elképesztő! Lejön a büntetője,de hát ez legyen a legkevesebb, ebből a helyzetből kosarat szerezni... 23 ponttal, 48-25-re vezet a Szedeák!

20′

Fortune mindkét büntetőjét kihagyja, majd Allen pattanóját Guinn szedi össze, de Kovács Ádám labdát szerez - majd egy alley-oop után ő fejezi be, 46-23. Még 13 másodperc a szünetig: Hinds tempója beesik, 46-25, még maradt négy másodperc, ismét időt kért Andjelko Mandic.

19′

Fortune bekígyózik a palánk alá, de nincs befejezés, majd Guinn dobja a gyűrű tövére kintről.

19′

Guinn könnyű kosara után időt kér Andjelko Mandic, még másfél perc a nagyszünetig, 21 ponttal, 44-23-ra vezet a Szedeák.

18′

Ma is jól működik a szegedi védekezés: Fortune hármasa után Juhos szed egy támadólepattanót, majd Fortune és Wirth közösen még egyet! Sulovic elképesztő mozdulattal, 44-19, majd Barnies szalad végig, 44-21.

17′

Fortune remek labdájával Sulovic bújik ki, még oda is üt neki Guinn, jöhet a plusz egy: ez is jó, 42-19.

16′

Barnies ebből aligha hozhatott volna ki többet, mint egy faultot, a bokájánál pattogtatta az alapvonalnál. Végül szerez egy kettest, de Juhos is, 39-19.

15′

Ciricnek dobnia kell kintről, mert lejár az ideje, ez nem is volt pontos tőle. Hinds nem tudja befejezni betörését, majd Wirthet löki meg a levegőben Barnies, ez is két büntető. Ciric kap pihenőt, jön vissza Sulovic. Wirth a másodikat dobja be, 37-15. Barnies középtávolról Allen szép csele és kiosztása után, 37-17.

14′

Wirth jön a Szedeákba. Óriásit melózott hátul a Naturtex, de végül Eilingsfeld valahogy be tudta préselni, ráadásul faultot is ítéltek. Jó Eilingsfeld büntetője is, 36-15.

13′

Guinn hármasa jön le, CIRICÉ viszont nem, 32-10, huszonkétpontos előny! Gyors szépítés a Pakstól, 32-12, Kovács Ádám tempóját Juhos teszi vissza, 34-12, majd blokkolja Hinds-ot, Fortune pedig roboghat ziccerig - nem is ront, 36-12, háromszor annyi szegedi pont, mint paksi - időt is kér megint Teo Cizmic!

12′

JUHOS! Egy szép középtávoli, 24-10! Jó védekezés Boltictól, visszakerül a labda a Szedeákhoz, majd az irányító ad egy szép asszisztott Juhosnak, 26-10. Nem jó Ruják triplája, nem úgy Juhosé! 29-10, időt kér a Paks!

11′

Fortune megint elengedi a hármast, de ott táncol a labda a gyűrű szélén - végül kifele perdül. Barnies egy tempóval töri meg a paksi kosárcsendet, 22-10.

10′

Fortune trojkája rövid. Sulovic helyett Kovács Ádám a pályán a Szedeákban. Labdát is szerez, Ciric pedig egy szép csellel elugrasztja emberét, és beejti a ziccert, 19-8. Nem jó Barnies trojkája, még eg támadásnyi ideje maradt a Szedeáknak: FORTUNE! Egy tripla a végére, és ez az első negyed vége: 22-8-ra vezet tíz perc után a Szedeák, kiváló játék eddig a szegediektől!

9′

Fortune első pontjai a sarokból, éppen a triplavonalon belülről, 15-8. Ruják hármasa a gyűrű tövén landol, Ciric húzza le a labdát.

8′

Fortune is vállal egy trojkát, de nincs bent, Juhos olvassa Ruják passzát, majd Cirictől nem jó a tripla, ahogy Fortune-tól sem a középtávoli.

7′

Ciric megy el a palánk alatt, és visszateszi egy kézzel, szép mozdulat, 15-8. Kimarad a paksi tripla, de megint Eilingsfeldé a pattanó, viszont Hinds nem dobja be a triplát, majd Eilingsfeld a gyűrűt sem találja el kintről.

6′

Hinds egy betörés után, 11-8, de Sulovic másolja az iméntit, 13-8. Sulovic! Ezek a center percei, óriási blokkot oszt ki Allennek. Ruják jön a vendégekhez, de lejár a Paks támadóideje dobás nélkül, remek védekezés!

5′

Boltic bejátszása nem jó, Hinds ebből szerez is egy könnyű kosarat, 7-6. Sulovic állhat a vonalra, mindkettő a helyén, 9-6. Guinn középtávolija hosszú, majd Sulovic gyalogol be mellette, 11-6.

4′

Sulovictól nem jó a horog, de Ogunyemi közelije is leszédül. Boltic Ogunyemi faultjával együtt ejti be, de nem adják meg - Medve és Guinn jön a Paksba. Juhos elvállalja kintről, egy picit rövid, majd Hinds lépi el.

3′

Boltic indul el, és nincs aki megállítsa, 7-3. Juhos faultja Ogunyemi ellen, jöhetnek a meccs első büntetői: csak az elsőt dobja be, majd Ciricé a pattanó, 7-4. Sulovic okosan készíti elő Juhosnak, de kiperdül a közelije.

2′

Allen engedi el távolról, de ez lejön a gyűrűről. Sulovic szépen teszi fel a körtéből, 5-0. Barnies és Hinds kintije sem jó, de Eilingsfeld ezt is leszedi, végül Allen már bedobja a hármast, 5-3.

1′

Juhos elhozza a feldobást, a Szedeák támadhat először. Gyors labdaváltás után Andrija Ciric nyit egy triplával, 3-0!

20.13′

Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, igen szép számú nézősereg, valamint ország-világ szeme előtt játszhat ma a Szedeák, hiszen az M4 sportcsatorna is közvetíti a mai találkozót, ám sokan látogattak ki az újszegedi sportcsarnokba is pénteken este. Ami érdekesség, hogy a Paksnál ott van a frissen igazolt Guinn - kérdés persze, hogy mennyit tud hozzátenni a vendégek játékához. A Szedeáknál mindenki egészséges, a teljes keret Andjelko Mandic rendelkezésére áll.

Forrás: szegedma.hu