Hazai sikerekkel kezdődött a szezon

Három mérkőzéssel elkezdődtek a küzdelmek a férfi NB I B piros csoportjában, mindhárom összecsapáson hazai siker született. A MEAFC és az MTK nagyobb hátrányból felállva tudott fordítani, a Budafok pedig nagy verés mért a Honvédra.

MTK-Elite Basket - TF-BP 98-89

Az első 15 percben egyértelműen a jelentős átalakulása ellenére jó, egységes csapatjátékkal kezdő, az élvonalból kieső TF-BP akarata érvényesült. Somogyfoki Péter (24/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Beák Gábor (13/9 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Karosi Gergely (13/3 pont - 4/4 dupla, 1/1 tripla, 2/2 büntető -, 4 lepattanó), Czura Attila (12 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 9 gólpassz), Timkó Norbert (12 pont, 4 lepattanó) és Kiss Ádám (11/3 pont, 6 lepattanó) jóvoltából a második negyed közepén 14 ponttal vezettek a vendégek. A félidő hajrájában egy 14-0-lal előbb ledolgozta hátrányát, majd szünetre 3 pontos előnyt szerzett a vendéglátó MTK.

A második félidő elején lendületben maradtak a hazaiak, akik elsősorban Takács András (25 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), a játékot ügyesen szervező Jakab Péter (22/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda, 13 gólpassz), Farkas Dániel (12/3 pont - 3/3 dupla, 1/1 tripla, 3/3 büntető -, 6 lepattanó) és Nagy Szabolcs (11/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) vezetésével a 15. és a 25. perc között egy 37-8-as "száguldással" 10 pont fölötti előnyt építettek föl maguknak. Ez a 32. percben 19 pontosra nőtt, ám utána egy 13-0-s 5 perccel izgalmassá tette a hajrát a vendégcsapat. A 38. percben 5 pontra zsugorodott az MTK-előny, de ekkor egy 6-0-lal eldöntötte a maga javára az izgalmas, fordulatos találkozót a hazai együttes.