BRAVÓ! BRAVÓ! BRAVÓ!

Történelem! Megvan a bronz! Körmend-Naturtex-SZTE-Szedeák 66-72

Körmend-Naturtex-SZTE-Szedeák​ 66-72 (8-20, 22-15, 19-16, 17-21)
Férfi kosárlabda magyar kupa, nyolcas döntő, bronzmérkőzés. Győr, 1000 néző. Vezette: Györffy, Jakab, Boros.
Körmend: PETTY 20/6, Smith 9, Ferencz 10/6, Allen 18/3, CSORVÁSI 9. Csere: Németh Á. Vezetőedző: Gasper Potocnik.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Boltics 9, LILOV 23/18, CSIRICS 21/9, Juhos 4, SULOVICS 13/3. Csere: Wirth 2, Révész. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Kipontozódott: Boltics (38.).

A statisztika.

IV. negyed
A lelátó semleges része inkább a szegedieknek szurkol, ennek hangot is adnak. Allen triplája után a 31. percben először vezet a Körmend 52-51. Lilov, dupla 52-53. Egy Allen-büntető, majd Petty 55-53. Lazics kér időt, hét perc van hátra. Petty büntetője 56-53. Lilov, majd Ferencz dob hármast 59-56. Boltics kiegyenlít 59-59. Csorvási Milán küzdött nagyot ezért a kosárért 61-59. Öt perc van hátra. Lilov harcol ki egy támadófaultot Allen ellen. Csirics hármasa lejön sajnos. Boltics, Csirics és Juhos is négy hibával játszik. Sulovics triplájával vezet a Szedeák 61-62. Lilov hármasa is bent, ez az! Körmendi időkérés 61-65-nél, 3 perc 13 másodperc van hátra. Boltics faultol egy körmendi tripla közben, kár volt, mert így kipontozódott, és három büntető következik. Mindet bedobja Smith 64-65. Jó a tripla Lilovtól! 64-68. Miénk a labda, két perc van hátra! Csorvási 66-68. Ferencz faultol, emiatt Csirics kosarát nem adják meg. A büntetők viszont bent 66-70. Sulovics labdát szerez! Lilovnak ütnek oda. Jók a büntetők, időkérés 66-72. Nagyon közel van a bronz! 43 másodperc van hátra. Újabb labdaszerzés! Megvan! Megvan a kupabronz! 66-72 a vége! Lilov a meccs legjobbja!

III. negyed (49-51)
Remek Csirics horogdobása 30-37. Petty büntetőzhet, mindhármat bdobja 33-37. Boltics dobása rossz, de leszedi a lepattanót. Boltics 33-39. Csirics is betalál, nyolc pontra hízik a különbség 33-41. Tizenhárom pontnál jár a szegedi csapatkapitány. Smith 35-41. A negyed felénél lejön Juhos hármasa, Allen viszont betalál 37-41. Sulovicson nincs ember, ezeket ő be szokta dobni, most is 37-43. Csirics! Remek a hármas! 39-46. Wirth száll be Juhos helyére. Smith, továbbra is szoros a meccs 42-46. Allen befordul, bedobja 44-46. Csirics nagyot játszik! Ez a tripla is jó! 44-49. Sulovics kosara is remek, négy méterről próbálkozott egy horoggal, jó is lett 44-51. Körmendi időkérés. Petty 47-51. Ferencz marad töküresen 49-51. Vége a negyednek.

A félidei statisztika.

II. negyed (30-35)
Folytatjuk. Juhos nyit egy kosárral, a palánk alól tette be 8-22. Allen pontjaival lett 11-22. Megint Juhos, beperdül a dobása 11-24. Ferencz Csaba szinte mindenhonnan bedobja a hármast, most ezt mutatta be 14-24. Na persze Lilov is jó egy triplára 14-27. Megrázza magát Allen, két kosarával 18-27. Szegedi időkérés. Wirth is betalál, az első kosara a kupa nyolcas döntőjében 18-29. Jön a tripla Lilovtól, majd Petty kosarával 20-32. Petty, ez is hármat ér 23-32. Wirthre fújnak lépéshibát, le is cseréli Bolticsra Lazics edző. Lilov egyik büntetője bent, közte tíz 23-33. Körmendi kosarakkal egyből szoros lett 28-33. Időt kér a Szedeák. Juhos hármasa lejön. Sulovics és Csirics összjátéka után előbbi eredményes 28-35. Petty kosara után 30-35 a félidő.

I. negyed (8-20)
Csiricsé az első kosár, ráadásul Juhos is ott van a kezdőben, ezek jó hírek. Sulovics kosarával már 0-4. Csorvási Miláné az első körmendi kosár 2-4. Csirics újabb dobása is bent, három és fél perc telt el 2-6. Boltics dobása után körmendi időkérés 2-8. Újra Csirics, a büntetőivel 2-10. Boltics passzol, Sulovics közelről fejezte be 4-12. Boltics kosara után újabb körmendi időkérés 4-14. Közte tíz, eddig remek. Az első tripla is Csiricstől jön! 6-17. Lilov a sarokból, jó a tripla 6-20. Előbb Wirth, majd Révész száll be csereként a Szegedbe. Wirth estében szerez labdát, bravó. Csorvási talált be 8-20. Ez az első negyed vége.

17.25: bemutatták a szegedieket, majd a Körmendet is. Indulhat a bronzmeccs! Az ellenfélnél egyébként ott van az a Csorvási Milán, aki szép éveket töltött el a Szedeáknál is.

17.12: melegítenek a csapatok, mindjárt kezdünk. Őrületes hangulat nem lesz a lelátón, de párszáz néző már megérkezett a győri helyszínre. Bán Tibor mozgása a comsérülése ellenére elég biztató, lehet, hogy tud játszani majd valamennyit.

16.55: véget ért a második számú magyar kupasorozat, a Hepp-kupa fináléja, ahol a Tehetséges Fiatalok nyert a Vasas Akadémia ellen. Mostmár a Szedeák következik.

16.05: az előzetes hírekkel ellentétben az M4 Sport mégsem közvetíti élőben a meccset, online stream viszont lesz, ezen lehet követni az összecsapást.

15.57: megérkezett a csarnokba a csapat. Juhos mindenképpen átöltözik, bemelegít, ott dől majd el, tud-e játszani. A Körmendnél sincs sokkal jobb helyzet, a vasi csapat szintén ezer sebből vérzik. Meglátjuk, ki bírja jobban a bronzcsatát!

13.41: hangolódjunk egy kicsit: így szurkolt tegnap Ivan Lilov kislánya a szegedi csapatnak és az apukájának. Hajrá, Szedeák!

bb1.hu
Fotó: bb1.hu

13.29: a csapat programja ma is a szokásos volt, reggeli, videózás, ebéd, jelenleg pedig a csendes pihenő zajlik. 15.45-kor indulunk a csarnokba, ahol 17.30-kor kezdődik a bronzmérkőzés. Rossz hír, hogy Juhos Levente alig tudott felkelni az ágyból reggel, erősen húzta a lábát, amely a tegnapi meccsen sérült meg. Ha ez egy sima bajnoki lenne, valószínűleg pihenne, ám mivel ennyire fontos a mecs, biztosan megpróbálkozik majd a játékkal. Ja, a mai ellenfél a Körmend, amely tavaly megnyerte a kupát...