Wood remeklésével előnyben az Alba

Az első negyed végéig szoros volt az eredmény, aztán fokozatosan ellépett az Alba: a harmadik negyed közepén hatalmas rohammal néhány perc alatt 20 fölé növelték vezetésüket. A pécsiek Hendley vezetésével a záró negyedben huszáros hajrát produkáltak, de az Alba biztosan győzött.

Alba Fehérvár – Pécsi VSK-Pannonpower 86-71 (26-17, 14-11, 27-17, 19-26)

Székesfehérvár, Vodafone Sportcentrum, 1200 néző, rájátszás, negyeddöntő, 1. mérkőzés. V.: Pálla, Török, Surányi.

Egy rossz dobásból megszerzett támadópattanó után Wood hármasa jelentette a mérkőzés első kosarát. Jól kezdett a Fehérvár, 7-0-ig meg sem állt, de Kovács Péter bátor játékának köszönhetően gyorsan zárkózott a Pécs. A fekete mezes vendégek kiválóan használták ki a szellős hazai védekezés kínálta lehetőségeket és a negyed felére két pontra megközelítették Kelleréket. Sőt, 15-13-as állásnál többször a vezetésért is támadhatott Csirke Ferenc együttese, de mindhárom kísérletük kimaradt. Továbbra is sok pontatlanság jellemezte mindkét csapat játékát, csak az utolsó percre pörgött fel a mérkőzés, amikor Hollis hármasával, majd zsákolásával 9 pontra növelte előnyét az Alba (26-17).