Végig vezetve nyert a Falco

A torna nyitómérkőzésén az Atomerőmű simán, 113-72-re verte az osztrák Oberwart csapatát.

A házigazda és a pécsiek mérkőzésén a 7. percben már tíz ponttal ment a Falco a már honosítottként pályára lépő Jancsikin kosarával (17-7). Az ekkor kialakult különbséget folyamatosan tartották a szombathelyiek, a félidőt Jonathan Levy zsákolása zárta (44-31).

A fordulást követően már növelni is tudta előnyét a Falco: Kálmán büntetőivel a 28. percben 21 ponttal is vezették. A záró negyedben aztán valamelyest felzárkóztak a Brad Loesing és Tóth Norbert (14 pont, 10 lepattanó) vezette pécsiek és visszaállították a sokáig fennálló 12 pontos különbséget.

A hazaiaknál a három légiós vitte a prímet: Levy 18 pontig, Michael Fey 17 pontig és 8 lepattanóig, míg Tomiszlav Ivosev 15 pontig valamint 9 lepattanóig jutott.

Falco-SZOVA KC-Szombathely – Pécsi VSK-Pannonpower 81-69 (24-13, 20-18, 19-13, 18-25)