A vártnál is simább

Kanizsa KK DKG-EAST - TF-Budapest 101-53 Parádésan kezdte a mérkõzést a hazai csapat, mely kitûnõ védekezéssel a 8. percben már 16-0-ra vezetett. Különösen Marcus Neal volt elemében, aki nem csak a pontgyártásból, de a lepattanók begyûjtésébõl is kivette a részét.
A második negyedben pályára lépett a kanizsaiak új szerzeménye, a 215 cm magas és 150-szeres válogatott Czigler László, aki amellett, hogy remek passzokkal szolgálta ki társait, egy-két sapkát is kiosztott. Tovább tartott a kanizsaiak lendülete, s bár már az ellenfél is többször betalált, a kispadról érkezõ Balogh hárompontosai növelték a hazai elõnyt, mely a félidõre már 21 pontossá duzzadt. (20.p.: 46-25).
Fordulás után Neal és Beák is triplával sokkolta a fõvárosiakat, s mivel a csereként pályára lépõk is azonnal felvették a ritmust, közönségszórakoztató, pörgõs maradt a játék (29.p.: 74-38).
A befejezõ etapban Bus, Tóth, Stárics és a nagy lendülettel kosárlabdázó Murvai bizonyították: nemcsak hosszú, de minõségre is megfelelõ a kanizsai kispad, így már csak az volt a kérdés: eléri-e a száz pontot a végig nagy kedvvel játszó KKK. Balogh pontos közép távoli dobása erre is megadta a választ, így a vártnál nagyobb különbséggel húzta be meccset Kovács Nándor csapata.