A végére lett sima a döntő első meccse

Másfél perc elteltével egy ügyes belépéssel Johnson szerezte a második negyed első kosarát. A védekezés dominált, sok volt a rossz dobás mindkét oldalon, tartotta 6-8 pontos előnyért a hazai együttes. A negyedközepén Johnson pazar átadását követően Krnjics ziccerével 10 pontra nőtt a különbség. Ezt követően azonban Hurst duplájával Laklóth hármasával, majd szerzett labda után Raseheed ziccerével egy 7-0-srohanással másfél perc alatt szorossá tette a meccset a címvédő. A holtponton Krnjics ügyes Lima elleni  egyéni akcióval lendítette át az Uniqa csapatát. A félidő végén igazi, bajnoki döntőhöz méltó játékot láthattak a nézők, mindkét oldalon szépségdíjas kosarakkal. Semsei hármasával egyenlített