Újra győztek Trotterék

Ma délután lépett pályára először a Nyizsnyij Novgorod az idei VTB United Ligában. Az Obie Trottert is soraiban tudó orosz gárda a cseh CEZ Nymburkot fogadta, és egy viszonylag szoros első negyedet követően kiütötte ellenfelét a második 10 perc során, az ekkor kiharcolt különbséggel pedig simán meg is nyerték a mérkőzést!

Nyizsnyij Novgorod (orosz) CEZ Nymburk (cseh) 82-66 (19-15, 25-8, 21-16, 17-29)

A találkozót természetesen Trotterrel a soraiban kezdte a Novgorod, és azonnal magukhoz is ragadták a kezdeményezést, pont a magyar-amerikai hátvéd triplájával szereztek vezetést a második támadásukból, és gyakorlatilag a teljes első negyedben náluk volt az előny. A Nymburk még nagyon idén eleji formát mutatott, mindössze egyszer, 8-11-nél vezettek négy perccel a kezdést követően, ezután viszont kisebb rövidzárlat következett támadásban, eladott labdák, gyengén kijátszott akciók és rossz dobások jellemezték őket, így a hazaiak simán visszavették a vezetést annak ellenére is, hogy ekkor még nem játszottak olyan kimagaslóan. A második negyed eleje hasonló mederben folyt, mint az első 10 perc első fele, a 13. percben 27-23 volt az állás, ekkor azonban a kisebb rövidzárlat óriási blackouttá nőtt a vendégek oldalán, a hátralévő hét percben ugyanis egyetlen pontot sem tudtak szerezni! Dobásaikat kiszorított helyzetből kellett általában elvállalniuk, és egyre több akciót tudtak gyors indításból befejezni az oroszok, ennek