U23: Sokáig meccsben voltunk a Honvéd ellen

A félidőben meglepetésre kilenc ponttal vezettünk, és sokáig szoros mérkőzést játszottunk az U23-as korosztály egyik élcsapata, a Bp. Honvéd ellen. Bár a végén elhúztak a hazaiak, mégis hasznos és ígéretes találkozón vagyunk túl.

Bp. Honvéd U23 - MTK Törökbálint U23  93-73 (23-26, 20-26, 25-10, 25-11)

statisztikai lap

Csak junior korú (pontosabban abban a korosztályban is fiatalnak számító) kezdő ötössel vettük fel a versenyt az U20-as válogatottakat is felvonultató Honvéddal. Páran közülük még az NB-I-es csapatnak is tagjai, amely épp a mérkőzés előtt a felnőtt együttesünket is legyőzte.

Fülöp Botond kosarával indult a mérkőzés, amelyen sokáig felváltva estek a kosarak. Két szép Vajda kosár után 9-14-nél sikerült egy kisebb előnyt kovácsolnunk, de egy 8-0-s rohanással a Honvéd visszavette a vezetést. A negyed végén Fülöp zsinórban értékesítetett négy büntetője után nálunk volt az előny. (10 perc után: 23-26)

A második negyedben Merza és Fülöp volt támadásban a pontokért a felelős. Mindketten bevágtak két-két  triplát a Honvéd zónája ellen, illetve az irányítók betöréséből történő kipasszolásokat rendre kosárral fejezték be. A szünetben nem kis meglepetésre 9 ponttal mi vezettünk. (20 perc után: 43-52)

A harmadik negyedre szigorított a védekezésén a Honvéd. A felnőtt csapattag Merza Domonkos és a junior csapat összeszokatlansága, illetve a támadásokba becsúszott egyéni hibák miatt a Honvéd a negyed végére 6 pontos előnyt kovácsolt össze. (30 perc után: 68-62)

A negyedik negyed egy Fülöp gól jó plusz egy dobással kezdődött, amit 7 Honvéd pont követett, azonban Fülöp, Merza és Tóth Richárd kosaraival a 34. percben 75:71-nél nyílt volt a találkozó. Sajnos a következő védekezésnél Fülöp kipontozódott, és ez hatalmas törést okozott a csapatunknál. A Honvéd az utolsó 4 percet 18:2 re nyerte meg. (Végeredmény: 93-73)

Szarvas Gábor: Nagyon jól szolgálta a mérkőzés a junior csapatunk felkészülését. Az első félidőben teljesen a mi akaratunk érvényesült, szinte tökéletesen játszottunk. Védekezési taktikánkat tudtuk gyakorolni egy erős ellenféllel szemben. Az egész csapat nagyon jól küzdött, de ezúttal szeretném külön kiemelni Fülöp Botondot, aki 17 éves kora ellenére az U20-as  válogatottakkal tűzdelt Honvéd ellen hatalmasat alakított.