U23: Feltett kézzel

Nem tudta megmutatni valós tudását U23-as csapatunk a listavezető TF Budapest ellen.

MTK Törökbálint U23 - TF Budapest U23  54:95 (12-30, 21-21, 8-29, 13-15)

MTK Törökbálint: Takács Varga 2, Vajda 14/6, Merza  8, Fülöp 14, Horváth B. 2, csere: Major 6, TÓTH R. 8, Baksa, Bársony

Gyakorlatilag az első negyedben eldöntötte a mérkőzést a TF Budapest. Mire mi észrevettük, hogy elkezdődött a mérkőzés, máris 6-19-et mutatott az eredményjelző. Fülöp próbálta átvenni az irányítást az elbizonytalanodott irányítóktól, de ez idővel erőlködésbe ment át.
(10 perc után: 12-30)

A második 10 perc két szép Merza kosárral indult, majd Tóth Richárd jött rá, hogy nem megijedni kell egy agresszív védekezés ellen, hanem „felvenni a kesztyűt” és még keményebbnek lenni. Agresszivitásával, labdaszerzéseivel sikerült is egy egál negyedet produkálnunk. (20 perc után: 33-51)

A harmadik negyedben a TF-nél újra a felnőtt NBI/B-ben is jól szereplő csapat tagjai vállaltak nagyobb szerepet, és növelték a különbséget közel 40 pontnyira. (30 perc után: 41-80)

Az utolsó negyed kevés kosárral, sok hibával és pontatlan kosárlabdával telt el. (végeredmény: 54-95)

Szarvas Gábor: Megilletődve, bátortalanul kosárlabdázott a társaság. Sem védekezésben, sem támadásban nem kaptam vissza egy fikarcnyit sem a tanultakból. A csapatnak – beleértve a felnőtt csapattagokatat is - fel kell nőni arra a szintre küzdőszellemben, amit Tóth Richárd képvisel.