U23: Csak a végén húzott el a Honvéd

A mérkőzés nagy részében egyenlő partnerei voltunk a több korosztályos válogatott játékost - köztük a felnőtt NBI/B egyik legatletikusabb mezőny emberét, az U20 as válogatott kerettag Kwame Robertet - is felvonultató Honvédnak.

MTK Törökbálint U23 - Budapesti Honvéd U23 63-94 (20-23, 16-23, 14-19, 13-29)

Takács Varga 2, Vajda 2, MERZA 18/6, FÜLÖP 21, Horváth B. 6, Major 4, HORVÁTH G. 8/6, Tóth R. 2, Baksa

Fülöp Botond palánk alatti ziccerével kezdődött a mérkőzés. Az első negyed egy „nyílt sisakos” küzdelmet hozott. Szorosan loholtunk a Honvéd mögött. Támadásban Fülöp és Merza jeleskedett, védekezésben mindenki kellőképpen agresszív volt. (10 perc után: 20-23)

A második negyed két szép Fülöp kosárral kezdődött, azonban 24-25-ös állásnál érthetetlen módon megtorpantunk, amit a rutinosabb Honvéd kihasznált, egy 0-18-as 5 percet produkálva. A negyed utolsó 2 percét egy 13-2-es rohanással zártuk, a félidőre 10 pontos Honvéd előnnyel vonultak a csapatok. (20 perc után: 36-46)

A szünetben megbeszéltek alapján a harmadik negyedben újra kontroláltuk a játékot. Kollektív csapatjáték támadásban és gyors visszarendeződés, illetve kellő agresszivitás védekezésben. (30 perc után: 50-65)

A negyedik negyedre sajnos elfáradtunk, elsősorban fejben. (végeredmény: 63-94)

Szarvas Gábor: A három „top” csapat ellen (TF Budapest, MAFC, Bp. Honvéd) ma játszottunk a legjobban. Fiatalok vagyunk még ehhez a bajnoksághoz, ezért valahol érthetőek ezek a nagyarányú vereségek. Dolgozunk rajta, hogy ne legyenek kisebb nagyobb megingások a mérkőzések folyamán, mint például ma a második negyedben, mert ezek mind a győzelmekbe kerülnek. Fülöp nagyon jól játszott, de külön örülök annak, hogy Merza Domonkos és Horváth Gergely is megtalálta a góllövő cipőjét… Bocsánat: Kesztyűjét!