U18 Eb: Középszakasz a 9-16. helyért

Mivel a dánok nagy meglepetésre megverték a macedónokat, ismét az életben maradásért kellett küzdenie U18 válogatottunknak. Amennyiben kikapunk a finnektől az alsóházba kerülünk. Ennek tudatában kellett pályára lépni a fiúknak és újfent bizonyítani, hogy a teher pozitívan hat küzdeni tudásunkra. Extázisban kezdtük el a mérkőzést, zavart okozva a jobb szerkezetű, magas, atlétikus finn válogatottnak. Megleptük őket a 2-2 védéssel, sorra szedtük a lepattanókat, gördülékenyen támadtunk és jó százalékkal dobtunk 27 pontot tíz perc alatt. A második negyedben a finnek agresszív védekezéssel többször is labdaeladásba kergettek minket és két pontra felzárkóztak a félidőre. A második félidő hihetetlen küzdelmet hozott, nem