Túlóra - történelmi diadallal a végén

A mérkőzésre ellátogatott Cegléd lengyel, s Gdyniához, úgy a városhoz, mint a klubhoz is erősen kötődő elnöke, Krzysztof Filipowicz, aki az esélyeket latolgató kérdésre diplomatikusan azt mondta, egy jó mérkőzést vár.

S ha már az esélyek: a tradíció, a múlt kétségtelenül a lengyel együttes mellett szólt, ám a jelenlegi Gdynia azért messze nem képvisel olyan játékerőt, mint a 8-10 évvel ezelőtti együttes, amely kétszer is szerepelt az Euroliga nagydöntőjében igaz mindkétszer alulmaradt. Igaz a mostani Gdynia játékosainak is nagyobb Euroliga-tapasztalatuk van, mint a győri együttes játékosai többségének.

Montgomery ezúttal sem kezdett, a két csapat pedig igen feszült volt a meccs elején, majd közel másfél perc elteltével Simon Zsófi egy igen mutatós hárompontos kosárral a hazai együttesnek szerzett vezetést. A lengyel együttes első kosarát egy "homály" és több, mint 2 perc után Robert szerezte, majd Henry szép centerjátéka után fordított a Gdynia. Szerencsére győri pillanatok következtek, s jobban is elléphetett volna ellenfelétől a Győr, ha nem enged több lepattanót is megszerezni ellenfelének saját palánkja alatt. Hazai részről Nagy-Bujdosó, a vendégek részéről pedig Robert gyűjtött be gyorsan két személyit. Jött Montgomery, és ez mivel