A szezon első győzelme!

Megszerezte első idei győzelmét a Naturtex-SZTE-Szedeák, miután tizenhat ponttal verte meg az esélyesebbnek vélt szombathelyi Falcót.

Első győzelméért lépett parkettre a Szedeák, az ellen a Falco ellen, akik alaposan kicserélődtek a nyáron, ennek ellenére továbbra is bajnokesélyesként beszélhetünk róluk. Az első negyed kiegyenlített játékot hozott, a negyed közepén kissé ellépett a hazai gárda a Falcotól (9-4), az ötpontos előnyt azonban hamar lefaragták a szombathelyiek egy 6-0-ás futással, sőt a negyed végén már a szombathelyiek vezettek ugyanekkora előnnyel.

A második játékrészt is egy 7-0-s futással indította a fekete mezes csapat, Nikola Lazicnak időt is kellett kérnie, hogy rendezze a sorokat és ez sikerült is, ugyanis 30 pontnál utolérte a Szedeák a vendégeket. A negyed vége egyértelműen a hazaiaké volt, külön ki kell emelni a fantasztikusan kosárlabdázó Lilovot, aki zsinórban három triplát vágott be a szombathelyi gyűrűbe, így szépen fokozatosan távolodott a Falcótól a Szedeák, a nagyszünetben hét pont volt Nikola Lazic tanítványainak az előnye.

A harmadik negyed első perceiben először nőtt tíz pontosra a csapatok közti különbség, a Szedeák pedig parádés játékkal tovább növelte azt. Az utolsó játékrészben a Falco már jobbára távoli dobásokkal kísérletezett, de azok vagy nem mentek be, vagy a másik oldalon azonnal érkezett a válasz, így a Szedeák nagyszerű játékkal szerezte meg első győzelmét, ráadásul meglehetősen simán.

A szegediek mezőnyből 60% felett dobtak, s bár a Falco tizenkettővel(!) több támadólepattanót kaparintott meg, nem tudtak élni ezzel az előnnyel. A mérkőzést végigjátszó Lilov parádésan kosárlabdázott, végül 35 pontig jutott, de ki kell emelni a 14 pontig jutó Bolticot is. Ez a győzelem nagy lökést adhat a Szedeáknak, amely a következő három bajnokiját egyaránt hazai környezetben játszhatja le.

Férfi kosárlabda NB I/A 5. forduló

Naturtex-SZTE-Szedeák – Falco KC Szombathely 95-79 (19-21, 28-19, 23-14 , 25-25)
Szeged, Újszegedi Sportcsarnok. 500 néző Vezette: Papp Péter, Jakab László, Pozsonyi László (Bodrogváry Iván).
Szedeák: Boltic 14, LILOV 35/15, Ciric 17/3, Juhos 10, Sulovic 11/6. Csere: Wirth 3/3, Révész 5, Lakosa. Vezetőedző: Nikola Lazic.
Falco: Medford 17/6, Govens 25/12, Váradi 12/6, Pustahvar 2, Turner 6. Csere: Kovács 2, Tóth 15/9, Bognár Vezetőedző: Srecko Sekulovic.

Nikola Lazic:

“Ez egy remek csapatmunka volt, a fiúk nagyot küzdöttek a meccsen, végig harcosak voltunk, és eredményesen játszottunk. Köszönjük szurkolóink biztatását, ők is kellettek a sikerhez.”

Srecko Sekulovic:

“Ezúttal sem a védekezésünkkel, sem a támadójátékunkkal nem voltam elégedett. Kilencpontos vezetésünk után dekoncentráltan játszottunk, képtelenek voltunk fordítani. Összességében nagyon gyenge teljesítményt nyújtottunk.”

Forrás: szegedma.hu