Szenvedve nyert a Szombathely

Zalakerámia-ZTE KK – Szova-Trend Optika KC Szombathely 80-83, h.u. (14-16, 19-11, 15-26, 20-15, 12-15)

Zalaegerszeg, középszakasz, alsóház, 6. forduló. V.: Györffy, Szabó G., Jurák.

Mindkét oldal tartalékosan játszott, a légiósok nélküli hazaiak Gáspár és Kovács nélkül léptek pályára, míg a túloldalon Kálmán maradt ki a kezdőcsapatból. Ennek ellenére jól kezdett a ZTE, Koma kosarával 8-6-ra vezettek, de Váradi két hármasával hamar fordított a Szombathely. Ivosev duplája után 16-10-re vezettek a vendégek és úgy festett innentől tarthatják előnyüket, ám Koma büntetőivel két pontra jött fel a ZTE a negyed végén.

A második játékrész elején Puszta 2+1-ével újfent átvette a vezetést a zalai csapat, a vendégek pedig rendkívül enerváltan kosárlabdáztak, az első pontjaikra a negyedben közel 5 percet kellett várni. Ennél a Váradi triplánál már Kálmán László is pályán volt, a szombathelyi kapitányt kénytelen volt pályára küldeni Bencze Tamás, hiszen