Szegedi siker Szabadka ellen

Kiss Zsolt hárompontosával nyitott a Szedeák a szabadkaiak elleni szombat délutáni találkozón, mely a bajnoki rajt előtti utolsó felkészülési mérkőzése volt a gárdának. Sőt valósággal villámrajtot vettek a hazaiak, hiszen rövid idő alatt már tíz ponttal mentek (15-5). A héten érkezett amerikai hátvéd Anthony Gurley, mintha igazolni akarta volna “Cápa” becenevét, már az első játékrészben 10 ponttal, köztük egy triplával szórta meg a vendégeket. Kapkodós, mindkét oldalon sok pontatlansággal fűszerezuett első negyedet követően már magabiztosan, 13 ponttal vezetett Molnár József alakulata (27-14). A folytatásban maradt a magabiztos, helyt-helyt már parádés játék – főleg a két amerikai, Gurley mellett a pénteken érkezett, de első meccsén 13 gólpasszt kiosztó John Gilchrist jeleskedett – Tanács Attiláék részéről, akik mindkét palánk alatti területet uralták, s bőszen szedték a lepattanókat – Csorvási Milán végül 12-ig jutott s bár a vendégek “pontügyileg” javultak valamelyest, a második negyedet is a Szedeák nyerte (51-34).

Fordulás után viszonylag hamar kipontozódott a hazaiak szerb légiósa, Nebojsa Dukic, majd a negyed második felére inkább a cserejátékosok kaptak lehetőséget, ennek folytán, elsősorban Uros Petrovic ponterős játéka révén, fel tudtak kapaszkodni a délvidékiek 13 pontra (74-61). A záró felvonásban maradt