Sopronban nyert a Rózsahegy

UNIQA Euroleasing Sopron – MBK Ruzomberok 63-81 (16-18, 13-21, 17-23, 17-19)

Sopron, MKB Aréna, magyar-szlovák középszakasz, 3. forduló.

Johnson találatával indult a találkozó, bár Parker egyenlített, de úgy tűnt Fegyverneky kosarával a Sopron kapta el a fonalat előbb. Cernakova triplájával megindult a Rózsahegy, bár Fegyverneky révén igyekezte minimális előnyét őrizni a Sopron, Holmes és Parker vezérletével átvette a vezetést a jobban célzó vendég csapat (9-15). A negyed végén közelített a Sopron, de csak két pontra sikerült zárkózniuk.

A második negyed elején Szabó Fanni kosarával kiegyenlített a Sopron, de Holmes és Parker ott folytatta, ahol abbahagyta és elkezdett elszakadni a Rózsahegy (20-28). Zsovár egy hármassal igyekezett szűkíteni a hátrányon, de a 19. percben Kmetova kosarával már tízzel mentek a vendégek (27-37). Ezt a különbséget a