SMAFC: A végét nem bírtuk

Az NBI/B-s férfi kosárlabda bajnokság második fordulójában a SMAFC-NYME az MTK-Törökbálint együttesét fogadta a Krasznai Ferenc Sportcsarnokban. A tavalyi szezonban a fővárosiak 52(!) pontos győzelemmel távoztak Sopronból, azt a méretes zakót mindenképpen feledtetni kívánták Baloghék. A SMAFC-NYME-nél Szekeres és Vesztergom hiányzott, előbbi sérülés, utóbbi munkahelyi elfoglaltság miatt nem állt Barlai Tamás rendelkezésére.

Bár a soproniak szereztek vezetést, az MTK is megkezdte a pontgyártást. Az első percekben a jobban védekező, és támadásban is pontosabban kosárlabdázó SMAFC-NYME járt előrébb, a pályán lévő játékosok közül mindenki betalált (14-8). A fővárosiaknál a rutinos Bódi bizonyult vezéregyéniségnek, valamint Spiriev és Bihari is betaláltak, így a negyed végére egy pontra zárkózott a Törökbálint.

A folytatásban a pálya csúszóssága inkább a vendégeknek okozott gondot, több alkalommal is állt a játék törlés miatt. Balogh révén fokozatosan ellépett ellenfelétől a SMAFC-NYME, de Karácsonyi és Jávor is betaláltak. Mondhatni megnyugtató, 11 pontos hazai vezetést mutatott az eredményjelző a nagyszünetben.

A második félidőben inkább a vendégek domináltak, előretolt védekezésükkel és zónájukkal rendre megzavarták a soproniakat. A Törökbálint a palánk alól és a triplavonalon túlról is pontosabban célzott a korábbiakhoz képest, amivel folyamatosan faragtak hátrányukból Wehnerék. Balogh extra kosaraival tartotta a lelket a SMAFC-NYME-ben, amely 4 pontos előnnyel mehetett az utolsó tíz percre (59-55).

A záró etapra még jobban felpörögtek a vendégek, Bódi és Wehner rutinjuknak köszönhetően vagy fontos kosarakat szereztek, vagy kihagyhatatlan helyzetbe hozták társaikat. A törökbálinti cserék is hozzá tudtak tenni a játékhoz, így büntetőkkel a negyed elején, 61-61-re egalizált az MTK. A vendégek zónáját sem sikerült átdobnia a SMAFC-NYME-nek, amelynek ráadásul a büntetők is komoly gondot okoztak. Taktikai szabálytalanságokkal próbálkozott Barlai Tamás együttese, de a vendégek rendre pontosan céloztak a büntetővonalról és fokozatosan elhúztak ellenfelüktől. Balogh utolsó másodpercben, félpályáról eleresztett triplája már nem befolyásolta a mérkőzést, megérdemelt győzelmet aratott az MTK.

NBI/B csoportos férfi kosárlabda mérkőzés – 2. forduló. Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok 75 néző. Vezette: Tóth K., Dr. Magyari T., Esztergályos R., MKOSZ ellenőr: Forrai S.

SMAFC-NYME – MTK-Törökbálint 79-81 (20-19, 23-13, 16-23, 20-26)

SMAFC: Csaplár-Nagy 2, Balogh 25/9, Karácsonyi 16, Török 7, Jávor 10/6. Csere: Herczeg 2, Szlávik 7/3, Nagy 5/3, Berneczei 5/3. Edző: Barlai Tamás, Horváth József

MTK: Horváth 6/6, Bódi 19/9, Spiriev 7, Bihari 4, Baross 4. Csere: Wehner 17/3, Jakab 9/3, Bíró 8, Csempész 2, Mostbacher 5/3, Takács-Varga. Edző: Szarvas Gábor

Barlai Tamás: Az első félidőben szinte hiba nélkül vezettünk, de a második félidőben a zóna ellen nagyon akadozott a játékunk. Jó lett volna győzelemmel kezdeni a szezont.