Simán nyertek Trotterék

Már rögtön az elején érzékeltette az orosz gárda, hogy itt ma a vendégeknek nem terem sok babár, a litván csapat ugyanis egyetlen másodpercre sem birtokolta a vezetést, a hazaiak pedig szépen fokozatosan építették ki előnyüket Dragan Labovics, Primoz Brezec, Szemjon Antonov és Vagyim Panin vezérletével. Két és fél perccel az első negyed vége előtt volt először meg a 10 pontos differencia a két együttes között (21-10), de nem először, és nem utoljára sikerült így elhúznia a Novgorodnak ellenfelétől. Az első 10 perc végén pont 10 egységgel vezettek Trotterék (26-16). A második felvonásban aztán még nagyobbá kezdett válni a különbség, ám 35-23-at követően jött egy kis hazai rövidzárlat, egészen 35-30-ig engedték ellenfelüket a jóval esélyesebbnek számító oroszok. Itt volt vége a gyereknapnak a Neptunas számára, a negyed