A rosszul sikerült záró negyed ellenére megvan az újabb siker

Tegnap este játszott az EKF Nagykőrösön, egy újabb idegenbeli szereplés, ráadásul egy otthon veszélyes ellenféllel.

A találkozó előtt talán a legfontosabb észrevétel az lehetett, hogy nem a megszokott kezdő csapattal lépünk pályára, hiszen Zsemlye betegség miatt a kispadra kényszerült. Ennek ellenére megfelelően játszott a csapat, és a félidőre már sikerült a vezetést is átvenni, igaz csak 1 ponttal. A harmadik negyedben azonban főiskolásaink egy remek 5 perces periódusnak köszönhetően sikeresen léptek el vendéglátóiktól és már 10 pont felett is volt a különbség. Mindez ki is tartott egészen a 35. percig, amikor következett a rémálomba beillő végjáték. Váczi Péter elmondása szerint a csapat "ami hibát el lehetett követni a kosárlabdában", azt elkövette. Így történt az, hogy 5 perc leforgása alatt 27(!) pontot sikerült kapnunk, összesen pedig 37-et az utolsó etapban. Ez nagyon sok, és igaz ezen a mérkőzésen a korábban összegyűjtött előnyből megmaradt 3, ami elég a győzelemhez, de nem szabad máskor ilyen figyelmetlenül játszanunk. De ami a legfontosabb, hogy megvan a győzelem, 89-86 ide.

Nagykőrösi Sólymok - EKF-Eger-HÉSZ SE 86-89 (18-17, 20-22, 11-22, 37-28)

Eger: Krasznai 16/3, Máté 18, Erdei 14, Farkasinszki 14, Kováts 8. Cserék: Szarvas 9/6, Szerdahelyi 7, Klepej 3, Zsemlye. Edző: Váczi Péter.