Rossz kezdés után ZTE-siker

A hazaiaknál Szalay Virág vállalta a játékot, ám Varga révén így is akadt hiányzójuk, míg a túloldalon Vukov hiányzott sérüléssel.

Nagyon jól kezdett a BSE, Károlyi triplájával 9-2-re vezettek, sőt a rutinos játékos újabb távolijával már 12-2-re léptek meg. Innen kezdte ledolgozni hátrányát a ZTE, és a negyed végére Czank pontjaival 19-14-re zárkóztak.

A szünetet követően továbbra is Károlyi vitte hátán a fővárosiakat, aztán Vida hármasa adott fújt riadót a ZTE-nél (21-26). Úgy tűnt Stefan Csupics időkérése sem törte meg a hazaiak lendületét, akik Szélesy büntetőivel  és Szalay kosarával vezetést is átvették (29-28) a félidőre.

A zalaiak a nagyszünetet követően ott folytatták, ahol abbahagyták, így Czank triplája egy 9-2-es rohamot zárt le (38-30). Kapcsolt viszont a BSE, Károlyi és Orsó is bedobott egy-egy triplát, de a ZTE ismét újítani tudott. De fogalmazhatnánk úgy is, hogy Gensler kapta