Rendkívül izgalmas mérkőzésen egri győzelem

A reggeli indulás és az igen hosszú utazás dacára nagyszerű győzelemmel tért haza az eddig hazai pályán veretlen Baja otthonából az EKF csapata, mely továbbra is őrzi első helyét a tabellán.

A mérkőzés részünkről Erdei és Zsemlye pontjaival indult, akikkel a túloldalról Mándity vette fel a versenyt és a kezdeti egyenlő állásból a Baja lépett előre sikeresebben. Krasznai három gyors faultjával a padra kényszerült, valamint Farkasinszki is korán léphetett a pályára, és így az ellenfél 7 pont előnnyel zárta az első játékrészt. A második etapban egy 16-7-es kezdéssel sikeresen megfordítottuk az állást, így már 2 pontos egri előnyt mutatott a kijelző. A csereként beálló embereink is hozták a tőlük elvárt teljesítményt, Klepej 7 ponttal, míg Farkasinszki igen kemény és hasznos játékkal vetette észre magát a pályán. A másik csapatban a keleti "pontgyáros" Hosszú ért el 10 pontot a félidőre. A nagyszünetben az eredmény 42-41 az EKF-nek, Szerdahelyi utolsó másodperces kosarával.

A harmadik negyed nagyon jól indult számunkra, a kezdő ötös tagjaiból ekkor már Krasznai is pontokkal szólt hozzá a játékhoz. A negyed közepére már 8 pontosra hízott az egri előny, amikor is bajai időkérést követően gyors egymásutánban kaptunk két hárompontost, így újra fej-fej mellett haladt a két együttes. Kevés pont és rossz támadások jellemezték ezt a játékrészt mindkét oldalon, azonban a különbség továbbra is 1 pont volt ide, akárcsak a félidőben. Az utolsó részben folytatódott a nagy védekezés és a gólnélküli játék a pályán, sajnos 5 perc alatt összesen csak 2 pontot sikerült összehozni egri, míg szintén csak 4-et bajai oldalról. Így a csekély előny ismét a hazaiaknál volt. Oda-vissza estek ezután a kosarak, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egyetlen ponttal. Sikerült azonban ellépnünk 3 pontra, amire az ellenfél egy büntetővel és a második után kimaradt támadólepattanóval ijesztett ránk. A helyzet azonban kimaradt, és ekkor Máté egy mindent eldöntő 3 pontossal magabiztosra növelte az előnyt, és mivel ezt egy bajai kettes után már csak Erdei két büntetője követte, így sikerült 4 ponttal győzni.

Bajai Bácska FKE - EKF-Eger-HÉSZ SE 64-68 (23-16, 18-26, 14-14, 9-12)

Baja: Hosszú 16/9, Ágfalvi 15, Mándity 14, Délity 14, Varga 3, Kancsár 1, Fehér 1, Nagy. Edző: Pump Gábor.

Eger: Máté 20/9, Krasznai 11/3, Kováts 8, Erdei 8, Klepej 7/3, Zsemlye 6, Farkasinszki 4, Szerdahelyi 4, Szarvas. Edző: Váczi Péter.