Parádéztak a magyar kosaras hölgyek külföldön

Spanyolországban a két magyar játékosával a kezdő ötösben 9-5-ös eső negyed után végül fölényesen, 70-47-re győzött Itunban a Rivas Ecopolis, s ezzel megnyerte az alapszakaszt. A közelmúltban a Királynő Kupát is elnyerő együttesmúlt hét végi diadalából Vajda Nusi főszerepet vállalt. A magasbedobó 29 percet játszva 4/11-es dupla, s 2/4-es tripla mutatóval 14/6 ponttal, s a mellé leszedett 6 pattanóval zárt. Emellett volt 1-1 gólpassza, blokkja, szerzett és eladott labdája.
Honti Kata a mezőnymunkában jeleskedett, 23 perc alatt volt 3 sikertelen mezőny kísérlete, 2 lepattanója, 5 gólpassza  és 1 eladott labdája.

Szlovákiában Németh Bernadett csapatának, az Iglónak sikerült a bravúr, a negyeddöntő 3. meccsén Pöstyénben tudott nyerni 74-67re. Az Ostraván könnyed 2-0-lal átlépő, Euroliga 4. Good Angels Kassa-Igló elődöntő párharc első meccsét is lejátszották már, s a kassaiak két magyar válogatottjuk, a 20 pontig jutó Quigley é a 16 ponttal záró Krivacsevics vezérletével a várakozásoknak megfelelően fölényesen, 104-58-ra diadalmaskodott.