Papírforma győzelem a sereghajtó ellen

Sima, 52 pontos győzelmet aratott az EKF hazai pályán a keleti csoportban utolsó Szerencs ellen.

A mérkőzés egri részről talán meglepőenl kezdődött, hiszen az elmúlt fordulókban igen jól teljesítő Farkasinszki, és Dongó is helyett kapott a kezdő csapatban. A két együttes közötti különbség már a mérkőzés elejétől érezhető volt, hiszen a mieink hamar megléptek 10 ponttal a negyed felénél, ami az első felvonás végére kerek 20 pontra duzzadt. A második negyedben kicsit azonban megtorpantak a főiskolásaink, amely talán a folyamatos cseréknek volt köszönhető, de az eredmény ennek ellenére sem csökkent, sőt félidőben már 21 ponttal vezettek a hazaiak.

A harmadik játékrészben Máté és Erdei pontjainak köszönhetően sikerült tovább növelni az előnyt, habár a negyed közepére sikerült a szerencsieknek 15 pont különbségre is felkapaszkodni. A két csapat közötti eltérés már 31 pontot mutatott, amikor az utolsó etap elkezdődött. A vendég alakulat láthatóan elfáradt ekkorra már, és nem tudták felvenni a folyamatos cserékkel játszó és jól dobó főiskolásokkal a versenyt, akik összesen 4 pontot engedtek nekik.

Az EKF megérdemelten nyert ma este, ráadásul úgy, hogy a betegség miatt kényszerpihenőn lévő Zsemlye hiányzott a csapatból, valamint a húzóemberek is kevesebb játékidőt töltöttek a pályán, lehetőséget adva ezzel minden cserejátékosnak. A végeredmény: 105-53.

EKF-Eger-HÉSZ SE - Szerencs VSE 105-53 (34-14, 17-16, 29-19, 25-4)

Eger: Erdei 25/18, Máté 15/6, Farkasinszki 8, Dongó 8, Kováts 8. Cserék: Szerdahelyi 13, Klepej 10/6, Szarvas 7/3, Baumann 5/3, Gábriel 4/3, Krasznai 2, Jakab. Edző: Váczi Péter.

Szerencs: Endrész 23, Jakab 20, Vásári 4, Kovács 2, Marton B. Cserék: Takács 2, Marton P. 1, Kállai 1, Saláta. Edző: Gulyás László.