Papírformát borított a DEAC és az OSE

A két csoportgyőztes magabiztosan hozta az első mérkőzéseket a felsőházi rájátszásban, míg az egyaránt második helyen végző Vasas-Békés duó kijózanító pofont kapott hazai környezetben a DEAC-tól és az OSE-tól, akik ezzel együtt a pályaelőnyt is elvették riválisaiktól.

Konecranes-Salgótarjáni KSE - MTK Törökbálint 79-63 (23-14, 23-11, 18-18, 15-20)

Egy félidő alatt eldöntötte az első mérkőzés végkimenetelét a bajnoki címre pályázó Salgótarján együttese, a játékukat sokáig csak kereső Törökbálint megtörésében nagy szerepet játszott, hogy mind a két negyedet egy dudaszós triplával fejelte meg a nógrádi alakulat. A térfélcserét követően a Horváth (19/9 pont), Jakab (13 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 kiharcolt fault) duó vezette vendégek részéről tovább mélyült a szakadék, 60-32-es hazai vezetésnél úgy tűnt, nagy zakóval tér haza az MTK, de a záró játékrészre összekapta magát Szarvas Gábor legénysége, és 13 pontra is megközelítette vendéglátóját három perccel a vége előtt. A Helmeczi (20/9 pont, 4 gólpassz) és Madár (16/9 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz) tripláin kívül Tutus ponterős játékára (18/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) építő Salgótarján azonban észnél volt a kisebb megingás ellenére is, és összességében magabiztos teljesítménnyel hozta a párharc első felvonását.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Salgótarján javára.