Őrült meccsen nyert a PINKK

Zalaegerszegen már-már hagyományosan rendeznek kettős rangadókat, az esti ZTE-PVSK férfi mérkőzés előtt a pénteki nap első női mérkőzésére a ZTE-PINKK találkozóra került sor. A vendégek igen jó formában érkeztek Zalába, hiszen zsinórban négy meccset nyertek.

Faultokkal és büntetőkkel indult a mérkőzés, aztán a 3. percben Czank révén született meg az első mezőnykosár (4-4). A személyi hibákból Mihajlova jött ki a legrosszabbul, hiszen a center roppant hamar már három hibánál járt. Nagyon szorosan védekeztek a vendégek, akik rendre igen távol tudták tartani a hazaiakat a gyűrűtől. Egyáltalán nem ízlett a PINKK védekezése a ZTE-nek, ám ezt támadásban nem igazán tudták kihasználni Lacziék, akik kilenc büntetőt értékesítve vezettek öt ponttal (6-11). A negyed végén visszaküldte a pályára Gáll Tamás Mihajlovát, aki egyből kosárral jelentkezett – ez mindössze a harmadik mezőnygól volt a játékrészben. Szalay büntetői az egyenlítést eredményezték, de Dorogobuzova negyed végi kosarával a PINKK vezetett (16-18).