No.1.: Pokol, No.2.: Mennyország

Előbb a frászt hozta szurkolóira az MTK Törökbálint férfi kosárlabdacsapata, majd - minimális különbséggel ugyan, de - megnyerte a Hepp Kupa-mérkőzést a Budapesti Honvéd ellen, a törökbálinti csarnokban.

Hepp Kupa mérkőzés a legjobb 16 közé jutásért:

MTK Törökbálint - Budapesti Honvéd 71-68 (18-23, 16-24, 16-12, 21-9)

Elképesztő tempóban indult a találkozó. Mindenki rohant, a játékosok nem töltöttek, csak lőttek. A 4. percben, 10-9-nél vezetett – sokáig – utoljára az MTK Törökbálint. Ettől kezdve a Honvéd ráérzett arra, hogy ha nem csinál mást, csak kihasználja a hazaiak hibáit, akkor nyerhet. Fokozatosan húztak el, előbb nyolc (12-20), később tizennégy (36-50) ponttal.

Rendkívül küzdelmes, kemény volt a mérkőzés. A hazai szurkolók kitettek magukért, fantasztikus hangulatot teremtettek.

A fordulat 64-63-nál következett be, amikor Csempesz Balázs büntetőivel átvették a vezetést a kék-fehérek. Innen – ugyan nem sima – de egyenes út vezetett a győzelemhez, hiszen a lélektani előny az MTK-nál volt.

Szarvas Gábor - edző (MTK Törökbálint): – A félidőben éreztem, hogy meg lehet nyerni a meccset, mert addig az ellenfél a mi hibáinkból élt. Az egyik játékosunk a korosztályos válogatottban szerepel, a másik megsérült, szóval nem volt egyszerű a helyzet. Az, hogy vesztett helyzetből is fel tudtunk állni, optimizmusra ad okot a bajnoki meccsekre. Gratulálok a csapatomnak!

Az MTK Törökbálint ezzel a győzelemmel bejutott a nyolcaddöntőbe a Hepp Kupában.