Nikola Lazic: "sok munka vár még ránk..."

Kiss Zsolt búcsúztatásával kezdődött a találkozó: a Szedeák fennállásának legkiemelkedőbb alakja hagyta abba a játékot az elmúlt szezon végén, most ajándékokkal és egy hatalmas tapssal köszönték meg neki a klubnál játékosként eltöltött időszakot. Nem távozik, mert utánpótlásedzőként és szurkolóként marad a Szedeáknál.

Jól kezdtek a hazaiak, Juhos Levente kosaraival 7-0-ra húztak el, majd a legtöbbször öt amerikai légiósával – és a sérült centere, Csorvási Milán nélkül – felálló körmendiek ledolgozták a hátrányt. Az első negyed kiegyenlített volt, a hajrában 20-14-ről lett 20-22, azaz a vendégek vezettek tíz perc után.

A második negyed egyértelműen a vendégeké volt, a Szedeák támadásban sokszor bizonytalankodott. A bolgár válogatott Ivan Lilov egy ideig hibátlanul dobott, aztán ő is rontott, a legalább kéttucatnyi saját szurkolója előtt szereplő Körmendben viszont Smith egyre kevesebbszer hibázott. Kinti dobásokkal is próbálkozott a Naturtex, de a tizenkét triplakísérletből csak egy ment be, így a nagyszünetben 44-30-ra a Vas megyeiek vezettek. Lilov tizenkét, Smith tizenhét pontnál tartott ekkor.

Szeged-Körmend

Petty nyerte a Boltics elleni csatát Fotó: szegedma.hu

Fordulás után magára talált a szegedi együttes, ismét kiegyenlített lett a meccs. Ekkor már bementek a triplák is, Juhos, Csirics és Lilov jeleskedett, de csak látótávolságba tudtak kerülni a Körmendhez, közelebb nem. Ferencz kosaraival állt vissza a tízpontos különbség, a negyed végén pedig Lilov kosarára Allen válaszol, így lett 46-56 az eredményjelzőn.

Az utolsó negyedben sem javult fel a meccs, Boltics betlizett a hazaiaknál, a szerb irányító mindössze egy pontig jutott. A Szedeák közelített ugyan a körmendiekhez, ám veszélyeztetni nem tudta a vendégsikert. A Cizmic-csapat 66-58-ra nyert Szegeden, és egy pontszegény meccsen ugyan, de győzelemmel kezdte a szezont.

Nikola Lazics, a Szedeák vezetőedzője: -

A második negyedbeli dekoncentrált játékunk miatt elhúzott a Körmend. Későn alakult ki a végleges keretünk, sok munka vár még ránk. A hajrában mutatott játékunk biztató.

Teo Cizmic, az Egis Körmend vezetőedzője: -

Sok problémával küzdünk, ezen a mérkőzésen is megsérült két játékosom. Emiatt sokan nem azon a poszton szerepeltek, ahol kellene. Bízunk sérültjeink mielőbbi felépülésében, és a jó folytatásban.

Forrás: bb1.hu