Nikola Lazic: "Hatalmas siker ez a Szeged számára!"

Hatalmas lépést tett a Szedeák, mivel történelmi sikernek tekinthetően először jutottak be a Magyar Kupa hétvégére!

Boltics ziccere nyitotta meg a kosarak sorát, melyre a túloldalon Simms két büntetővel tudott válaszolni. A negyed feléig aztán felváltva estek a kosarak a két térfélen, az első öt perc végén Hendlein kosarával pedig a Kaposvár állt előrébb három ponttal. (12-9) Két és fél perccel a negyed vége előtt viszont már szegedi előnyt jelzett a tábla Juhos középtávolija után, ami viszont nagyobb problémát jelentett a kaposváriak számára, hogy Durenre nem sokkal előtte már a második személyit fújták rá, így kényszerű pihenőre kellett vonulnia az amerikainak. A játékrész legvége a kaposváriaknak kedvezett, Fodor az utolsó másodpercekben faképnél hagyta védőjét, majd dobott egy ziccert, amivel egálra mentette az első negyedet. (19-19)

Alig telt el 30 másodperc a második játékrészből, máris három csapatfaultnál járt a Szeged, az utolsó szituációnál ráadásul Fodor faulttal együtt süllyesztett el egy hármast - igaz utána a büntetője kimaradt. Három perc elteltével az addigi legnagyobb különbség alakult ki a mérkőzésen. Duren szerzett egy labdát, s robogott vele a gyűrűig, 28-21-re módosítva az eredményt. A negyed felénél Durenre a harmadik faultot fújták már, igaz az ítéletekkel kaposvári részről nagyon nem értettek egyet. Nem véletlenül, sokkal inkább Papp Péter tűnt szabálytalannak, ítéletükön viszont nem változtattak a játékvezetők, így Duren újra leülni kényszerült. A kaposváriakat azonban ez a legkevésbé sem zavarta meg, Fodor triplája, valamint Baki büntetői után 37-27-re vezettek. A tíz pontnyi kaposvári előny aztán kitartott a negyed végéig, a csapatok 48-37-es állásnál vonulhattak szünetre.

A fordulás után Hendlein talált be először, majd Fodor is a helyére tett két büntetőt, így tovább hízott a kaposvári előny. Nem sokkal később három szegedi ziccer is megválaszolatlan marad, a 6-0-s vendég rohanást követően pedig időt is kért Fekete Ádám. (52-43) Ezt követően egy darabig úgy festett, sikerült rendezni a sorokat hazai oldalon, ám egy Csirics, majd egy Juhos-triplával újra tíz ponton belülre ért a Szeged. A vendégek aztán a negyed végét is meghúzták, Csirics büntetőivel, valamint Boltics utolsó pillanatokban dobott ziccerével 63-59-re zárkózott fel a Szeged.

A kaposvári kézifék a negyedik negyed elején is behúzva maradt még. Pont nélkül záruló támadásaikat a túloldalon Juhosék kíméletlenül megbosszulták, s 63-63-nál utolérték ellenfelüket. Nagyot változott ekkor a játék képe. A kaposváriak teljesen elveszették a ritmust támadásban, a csongrádiak pedig két Csirics és egy Wirth Ádám-triplával, alaposan leszakították a hazaiakat. Fekete Ádám még időkéréssel sem tudta megállítani a vendégek rohanását, négy perccel a vége előtt 67-78-ra vezetett már a Szeged. Lilovék aztán egy ideig remekül gazdálkodtak előnyükkel, de a somogyiak megtettek mindent annak érdekében, hogy visszajöjjenek a meccsbe. Őrült végjáték alakult ki, miután jöttek az ilyenkor szokásos faultok, a szegedi kezek pedig olykor meg is remegtek, ezt kihasználva pedig Fodor, valamint Cooke hármasaival egészen két pontra jött fel a KKK. Hozzá kell tenni, hogy utóbbi triplája után azonnal jött a válasz egy Csirics-zsákolás után, minimális előnyét pedig innentől kezdve a végsőkig őrizni tudta a Szeged.

Fekete Ádám, a Kaposvár vezetőedzője:

A kezünkben volt ez a meccs, mintegy 15 ponttal vezettünk a harmadik negyed elején. Onnantól fogva kissé öncélú lett a játékunk, és felhoztuk ezzel a Szegedet. Sajnos törvényszerű volt, hogy a sok hiba után erőre kap a vendég csapat. Többször felálltunk már mi is nagy hátrányból, ezúttal viszont az ellenfélnek kedvezett a sors. Fájó vereség ez nagyon.

Nikola Lazics, a Naturtex-SZTE-Szedeák vezetőedzője:

Az első félidőben nem játszottunk jól, rossz volt a védekezésünk, a Kaposvár pedig a sok könnyű kosarának köszönhetően 48 pontot dobott nekünk. A második félidőre összeszedtük a védekezésünk, mi tudtunk könnyű kosarakat szerezni az indításokból, és lett ritmusa a támadásainknak is. A végén ugyan elég rosszul dobtuk a büntetőket, de ennek ellenére azt mondom, megérdemelten nyertünk. Hatalmas siker ez a Szeged számára.

Forrás: bb1.hu