Nem vettük be az egri várat

Bár az egriek, ahogy írták, tartottak a török(bálinti MTK-s) seregtől, sajnos nem sikerült bevennünk a várukat. A hazaiak jó mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattak.

EKF-Eger-HÉSZ SE - MTK Törökbálint   94-87 (20-18, 25-16, 28-33, 21-20)

Eger, Eszterházy Sportcsarnok, 150 néző

statisztikai lap

A Keleti-csoport egyik rangadóján hullámzó mérkőzést láthattak a nézők, köztük a külön busszal érkezett MTK-szurkolók. Az első negyedben fej-fej mellett haladt a két gárda, de a második játékrészben megléptek a hazaiak. Egy utolsó másodpercben dobott triplával 11 pontos egri előnnyel fordultak a csapatok.

A harmadik negyedben már-már teljesen elúszni látszott a hajó, amikor 15 pontra is nőtt a hátrányunk, de ekkor egy időre összeállt a védekezésünk, és drukkereink bíztatása közepette feljöttünk három pontra (63-60). Az egyenlítés egy-két pontatlanság miatt sajnos nem sikerült, sőt a negyed utolsó szakaszában hat egységnyire nőtt a vendéglátók fórja (73-67).

A záró etapban csak futottunk az eredmény után, de az Eger megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Idegenben dobtunk 87 pontot, de sajnos a védekezésünk a mérkőzés nagy részében gyenge volt, és 94 kapott ponttal nagyon nehéz meccset nyerni. Gorski Jaroslav, Horváth Csaba és Szabó Balázs hiába termelték a pontokat, ha közben Máté Balázs, Krasznai Tibor, Erdei Ádám és Zsemlye Sándor szinte tetszés szerint szerezte a kosarakat. Különösen szembe tűnő volt, hogy hat triplát dobhatott be Máté Balázs, valamint az, hogy az első félidőben 0 ponton tartott Erdei Ádám a fordulás után 19 pontot ért el.

Arra ugyan számítottunk, hogy a remek tripladobó hírében álló egri társulat az előző két meccsük pocsék találati arányán jócskán javít, de az 52 %-os (23-ból 12 sikeres) három pontos mutató kitűnő, és tulajdonképpen nem kis részben ezzel nyerték meg a rangadót. No persze felmerül a kérdés: miért is engedtük őket néha szinte szabadon hajigálni a vonalon túlról?

A vereséggel visszaestünk a harmadik helyre, és az élcsoportban maradáshoz már nincs sok további hibázásra lehetőségünk. Két hét múlva az egyre erősödő Hódmezővásárhely lesz az ellenfél, azt a találkozót mindenképpen meg kell nyernünk Törökbálinton!

*****

A fiatalok összecsapása ezúttal a felnőtt meccs után zajlott, és a pályán látottak alapján a győzelmünk a számszerű eredménynél valójában biztosabbnak tűnt.

EKF-Eger-HÉSZ SE U20 - MTK Törökbálint U20   67-79 (13-21, 21-19, 16-21, 17-18)

Molnár Tamás edző: A felnőtt meccs hangulata meglátszódott rajtunk is. Sok pontatlansággal, görcsöléssel játszottunk, de végig kezünkben tartottuk a meccset. Fiatal játékosaink nyerni akartak, és vitték a csapatot a hátukon. Örülök, hogy sokan akartak kosarat dobni, sőt négy játékos is két számjegyű dobóteljesítményt nyújtott. Gratulálok!