Nem találtuk a dobóformát Salgótarjánban

Az NB1/B alapszakaszának zárófordulóját rendezték a hétvégén országszerte, amely során (sajnos) minden mérkőzésen hazai győzelem született, így az Eger is vesztesen hagyta el a pályát Salgótarjánban.

A mérkőzés elég kevés ponttal indult, egyik oldalon sem sikerültek jól a támadások. Egri részről Zsemlye vetette észre magát hasznos játékkal és sorra harcolta ki a büntetődobások lehetőségét, melyekkel értékesített is, így tartottuk fej-fej mellett az eredményt. Ennek ellenére látszott már a legelejétől kezdve, hogy nem működik az EKF támadása úgy, ahogy kellene neki, melyből adódóan az első negyed végén már 6 ponttal is vezetett a vendéglátónk. Ezután következett csak az igazi rémálom: 7 perc telt el úgy a második játékrészből, hogy összesen 2(!) pontot sikerült szereznünk, melyet 6-ra sikerült feltornázni a félidőt jelző sípszóig, így gyakorlatilag átgázolt rajtunk az ellenfél. Az elért 20 pont a félidőben a szezon legrosszabb teljesítménye. Irányítóink igen rossz napot fogtak ki, de úgy általánosságban be volt oltva mindenki a pontszerzés ellen. Jól alátámasztja ezt a 23%-os mezőnykísérlet mutató (7/31), míg odaát mindez 40% felett volt.

A nagyszünet után viszont megráztuk magunkat, végre elindult az, amit eddig az egrieket - ellentétben a salgótarjániakkal - kulturáltan bíztató közönség várt. Szokatlan felállással leptük meg ellenfelünket, hiszen a két kisember, Erdei és Szarvas mellé három nagyot is a pályára küldött Váczi Péter: Kovátsot, Zsemlyét és Farkasinszkit. Utóbbi két gyors kosárral és harcosságával megmutatta, hogy koránt sem adtuk még fel a csatát, sőt Erdei is beindult, így a harmadik etap végére 8 pontra sikerült felzárkóznunk. Állvahagytuk ekkor ellenfelünket, akik talán már biztosnak érezték a vezetést. Az utolsó negyed elején még nagyjából sikerült tartani ezt a 10 pont körüli különbséget, azonban a hatalmas lendület elfogyott, míg odaát ismét erőre talált a tarjáni támadás Gorszkij személyében, így ismét tetemes előnyre tett szert az SKSE, ahonnan már nem volt felállásra lehetőségünk. A végeredmény 84-62.

Ezzel csapatunk megszerezte az idei kiírásban a 4. vereségét, melytől függetlenül a 2. helyen zárja az alapszakaszt Keleten, míg a Salgótarján az 1. pozícióba ért.

Salgótarjáni KSE - EKF-Eger-HÉSZ SE 84-62 (20-14, 23-6, 10-25, 31-17)

Eger: Kováts 15, Zsemlye 12, Szarvas 10/6, Erdei 10/3, Krasznai 6/6. Cserék: Farkasinszki 4, Klepej 3/3, Szerdahelyi 2, Baumann, Dongó. Edző: Váczi Péter.

Az SKSE legjobbjai: Gorszkij 27/3, Surmann G. 17, Surmann P. 16/6.

Kanizsa KK DKG-EAST - Bajai Bácska FKE

Az első forduló első mérkőzését 2012. április 13-15 között kell lejátszani. Csapatunk tehát két hét múlva Sopronba utazik.