Nem sikerült szépre a főpróba....

Vereséget szenvedett a Vasas elleni hazai edzőmérkőzésen a Naturtex-SZTE-Szedeák: Nikola Lazics gárdája így elvesztette a bajnoki főpróbának beillő mérkőzést, hiszen jövő héten már tétmérkőzés vár Andrija Ciricékre.

Remekül indította a bajnoki szezon előtti főpróbát a Naturtex-SZTE-Szedeák, Andrija Ciric egymás után három triplát is beszórt, és az egész negyed alatt működött a szegediek támadójátéka, így 33 pontig jutottak Juhos Leventéék az első tíz percben. A második negyedben azonban erőre kapott a fővárosi alakulat, és a negyed felénél mindössze négy pontot szerzett a Szedeák, ennek köszönhetően 36-32-re felzárkózott az A csoport újonca. Nikola Lazics időkérést követően Ivan Lilov triplája törte meg a jeget, majd rögtön időt is kért a Vasas ezt követően. A negyed végén picit kicsúszott a meccs a játékvezetők kezéből, de Juhos Levente egy remek zsákolással tett pontot az időszak és a negyed végére, így a nagyszünetben hét ponttal vezetett a Szedeák.

A 26. percben a meccsen először került előnybe a Vasas, miután sorra jöttek az angyalföldi triplák, amikre nem tudott válaszolni a Szedeák, így egy vendég hármas után már 55-56 állt az eredményjelzőn. A Szedeák nem tudott ritmust váltani, a Vasas részéről viszont jöttek a triplák – így 67-60-ra elhúztak a vendégek a játékrész utolsó pillanataira, Sam Thompson pedig nem egyszer tépte le a palánkot zsákolásával, ezt Andrija Csirics újabb hármasa kozmetikázta, 63-69 volt az utolsó tíz perc előtt.

Az utolsó öt percre a különbség megmaradt, sőt, négy perccel a vége előtt már tízzel is vezetett a Vasas egy szegedi eladott labda után. (68-78) Innentől nem volt visszaút a Szedeáknak, amely elvesztette hazai felkészülési mérkőzését – ebben persze nagy szerepe volt a Vasas 13 triplájának, amit 50%-os mutatóval hoztak össze a vendégek - tudósított a szegedma.hu portál.

A szegediek számára ezzel véget ért a felkészülési időszak: jövő pénteken, október hetedikén már bajnoki mérkőzést játszanak Nikola Lazics tanítványai a Körmend ellen az újszegedi sportcsarnokban, ahová a diákok számára ingyenes lesz a belépés.