Nem sikerült a Paksot legyőzni...

Mintegy harmincöt percen keresztül esélye volt akár a győzelemre is a Naturtex-SZTE-Szedeáknak a Paks vendégeként, ám a hajrára három emberét is elveszítette a szegedi együttes, a hazaiak pedig ekkor lendültek játékba, így végül hét ponttal kikapott Nikola Lazic együttese.

Négy győztes meccset követően Pakson próbálta meg első idegenbeli győzelmét bezsebelni a Naturtex-SZTE-Szedeák.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a Szeged először Marko Boltic triplája után vezetett a meccsen, (6-7) majd miután Andrija Ciric is elsüllyesztett egy trojkát, időt kért a Gediminas Petrauskas. A negyed második fele a Paksé volt, egy 8-0-s futás után Nikola Lazic is kikérte saját idejét. Kovács Ákos ugyan egy tempóval három pontra növelte a hazaiak előnyét az első tíz perc hajrájában, de a kiválóan játszó Marko Boltic a játék több elemében is remekül teljesített: rövid időn belül kétszer kiszolgálta Nenad Sulovicot, így pillanatok alatt fordított a Szedeák a második negyed elején, sőt, három perc után 11-0-s rohamban voltak a Tisza-partiak. Ezt követően azonban a Paks is összeszedte magát: nyolc hazai pont következett szegedi válasz nélkül, hullámzó volt a játék, csupán Will Tamás technikaija után járó büntetőből szerzett pontot a Szedeák, majd ismét Marko Boltic percei következtek: az irányító egy újabb triplával jelentkezett, így picit megnyugodhattak Juhos Leventéék. (29-35)Támadásban pontatlan volt a Paks, tíz eladott labdánál jártak az atomvárosiak, ezt jól használta ki a Szedeák, azonban a félidő végére ebben a statisztikában is elkezdte üldözni ellenfelét a Szedeák, így Medve Máté ziccere után csak két pont volt a különbség. Azonban megint jött Marko Boltic: a Szedeák játékmestere már a félidőben 18 pontot szerzett, csapata pedig négypontos előnnyel vonulhatott a pihenőre.

A fordulás után is hasonló mederben folyt a meccs, Boltic ötödik távoli kísérlete is a gyűrűben landolt, hibátlanul dobta a triplákat a szegedi irányító, így Matt Tiby hiába vette vissza a vezetést a Paksnak, Boltic ötödik hármasa után újra a Szeged vezetett. (42-44) Kettő-négy ponttal vezetett folyamatosan a Szedeák, egészen a negyed hajrájáig: ekkor már több volt a “turnover” a Tisza-partiaknál is, amit a Paks váltott könnyű kosarakra, de mindezt sikerült ellensúlyozni Juhos Levente triplájával, így az utolsó tíz percet is előnyből várhatta a Naturtex. Az erőcsatár elsüllyesztett még egy triplát, így hétre növelte a különbséget: ezt azonban pillanatok alatt eltüntette a Paks, amelyet ekkor Tiby és Hill húzott. A hazaiak lendületét Lazic mester időkérése sem tudta megállítani, és ugyan Wirth Ádám bedobta a tizedik szegedi triplát a meccsen, amivel újra előnyben volt a Szedeák (60-61), de a csapathoz nyáron visszatért játékos begyűjtötte ötödik faultját is, így kiszállt a meccsből. Gilbert hármasával már hattal a Paks volt előnyben – Nenad Sulovic pedig rövid idő alatt összeszeddett két faultot, közte egy technikait is, ekkor Samenast nem tudták szabályosan megállítani a szegedieket. Három perccel a vége előtt Sulovic is ötödjére faultolt, így első számú centerét is elveszítette a Szedeák a hajrára, ugyan ötpontos volt csak a különbség, de innen nehéznek látszott a fordítás. Ez csak még bonyolultabbá vált, amikor Ivan Lilov is begyűjtötte az ötödik hibáját. Ugyan 74-71-nél csupán egylabdás volt a különbség, de Hill nem rontotta el a büntetőket: Boltic viszont kihagyta az egyiket a túloldalon, Hill pedig egy tempóval végleg eldöntötte a meccset. Ugyan sokat dolgozott és remekül küzdött a meccsen a Naturtex-SZTE-Szedeák, de a végére a faultproblémák megpecsételték a csapat sorsát, így bár a meccs nagy részében volt esélye a győzelemre, végül egy szoros meccsen vereséget szenvedett az Atomvárosban.

A Szedeák ezzel 4-3-as mérleggel várhatja a folytatást: a következő játéknapon december 10-én, 18 órától az Alba Fehérvárt fogadja az újszegedi sportcsarnokban.

Ami a statisztikát illeti

A Szedeákból és a mezőnyből is kiemelkedett Marko Boltic: az irányító a legtöbb pontot szerezte a pályára lépett játékosok közül, 24 pontja mellett öt lepattanót, négy szerzett labdát öt gólpasszt és hét kiharcolt faultot mutathat fel – igaz, az öt eladott labdája valamelyest árnyalja a képet, de magasan kiemelkedett ma Nikola Lazic csapatából, 37 játékperce alatt. Ivan Lilov lett a második legeredményesebb, a bolgár válogatott játékos 14 pontig jutott, hét lepattanót és négy gólpasszt szállított még öt kiharcolt faultja mellé, igaz, hatszor is eladta a labdát 37 pályán töltött perce folyamán. Nenad Sulovic 12 pontot szerzett: a kipontozódott center mezőnyből csak kétszer hibázott nyolc kísérletből, hét lepattanójához egy gólpasszt és három kiharcolt hibát írhatunk fel, 32 percet játszott Pakson. Andrija Ciricnek nem a legjobban sikerült a meccs: a Szedeák kapitánya 31 percet játszott, 11 pontjához öt lepattanót, 1 gólpassz és 2 eladott labda társult, hét triplájából pedig szokatlan módon csak egy landolt a gyűrűben. Juhos Levente 31 perc alatt a mezőny legjobb lepattanózójának bizonyult, miután 12 labdát tépett le, köztük négyet az ellenfél palánkja alatt, 6 pontja mellett 1 szerzett labda, valamint egy assziszt áll. Wirth Ádám hat perccel a befejezés előtt szállt ki a meccsből, addig 19 percet kapott Nikola Lazictól, egy fontos triplát elsüllyesztett, szerzett és eladott egy labdát, volt egy gólpassza, valamint egy kiharcolt faultja. A szintén csereként beállt Vágvölgyi Ákos egy mezőnykosárig jutott 7 perc alatt, míg Lakosa Zsolt valamivel több, mint két percet játszott. A csapatstatisztikákat tekintve a Szedeák majdnem 50%-al triplázott (10/24), jobban is büntetőzött ellenfelénél, (a paksiak 23 kísérletből ötször rontott, míg a szegediek 12-szer dobhattak a vonalról, amiből nyolc is pontos volt), a lepattanócsata pedig egál lett, de a Naturtex kettővel több támadólepattanót szedett. A gólpasszokban jobb volt a Paks kettővel (15 a 13-al szemben), és Gediminas Petrauskas együtteséből kiemelkedett a 19 pontos, nyolc lepattanót, gólpasszt és kiharcolt faultot elérő Hill, valamint a 16 pontos, 10 lepattanós Gilbert.