Már csak egy hely kiadó

Keleten már csak a negyedik hely sorsa kérdéses, a Salgótarján megnyerte az alapszakaszt, mögötte pedig a Békés és a DEAC végzett. Nyugaton a Veszprém első helye már a forduló előtt biztos volt, és az is eldőlt, hogy a Bonyhádon nyerni tudó Törökbálint idén is ott lesz a rájátszásban, de negyediknél előrébb már nem végezhetnek. A második helyért az OSE és a Vasas csatázik még az utolsó fordulóban.

Metal-Work Bonyhádi KSE – MTK Törökbálint 75-83 (21-20, 21-20, 15-24, 18-19)

Igazi ki-ki meccsnek indult és az is lett belőle, minekután ezen az egy találkozón múlt gyakorlatilag, hogy kié lesz a még fennmaradó egy hely a felsőházi rájátszásban. A képlet egyszerű volt, aki győz, az a negyedik nyugaton.

Ennek megfelelően nem is nagyon engedték el egymás kezét a felek az első félidőben, végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A Bonyhádnál a Hegedűs-Tömösváry-Jilling trió vitte a hátán a kétszeres címvédőt, míg az MTK színeiben a 28-at szóró Horváth Kristóf és dupla-duplát elérő Bihari Máté (22 pont, 11 lepattanó) villogtak.

A fordulás után a tolnaiak találták meg hamarabb a fonalat és meg is léptek nyolc ponttal, de innen egy 10-0-s futással villámgyorsan fordított a Törökbálint és sokéig tartani is tudta az előnyét, míg nem két perccel a vége előtt egy pontra visszajöttek a házigazdák (75-76).

A végjáték azonban a vendégek akarata szerint alakult, nem engedtek több pontot a tolnaiaknak és higgadtak tudtak maradni a befejezéseknél, ami nem csak győzelmet, de felsőházi rájátszást is ért egyben!