NB I B: Nagyon kikapott a DEAC Vásárhelyen, de...

Véget ért a 21. forduló is az NB I B-ben, s már csak egyetlen kiadó hely maradt a rájátszásra pályázók számára. A MAFC a vártnál nehezebben verte meg a Salgótarjánt, a DEAC viszont nagyon nagy verésbe futott bele a rivális Vásárhelyi Kosársuli csarnokában, viszont mégis a debreceniek maradtak jobbak az egymás elleni összevetésben. A Baja óriáisi esélyt szalasztott el Nyugaton, az MTK pedig tovább javított pozícióján.

Bajai Bácska FKE - MTK Törökbálint 63-87 (18-23, 7-26, 15-16, 23-22)

Szarvas triplájára 6 ponttal feleltek az utóbbi hetekben fölöttébb szeszélyes, a PEAC otthonában nagy nehezen 2 ponttal diadalmaskodó, Bonyhádon viszont remek meccsen csupán 3-mal alulmaradó  bajaiak. 6-3 után jött egy 7-0-s vendég roham, s ettől kezdve a törökbálintiak Bódi vezérletével őrizték pár pontos előnyüket a negyed végéig.

A második negyed elején, 26-20-as vezetése után Szarvas két triplájára építve egy döntő jelentőségű, 15-0-s rohanást mutatott be a vendégcsapat, s ez többet ért, mint teniszben egy egyszerű adogatás...ezzel eldőlt a meccs, a vendégek 15 pont alatt tartották Hosszút, a Baja nem tudott 20 ponton belülre kerülni, sőt a záró szakaszban volt már 30 pont fölötti is a különbség.

Baja: Mándity (18 pont, 5 lepattanó, 7 szerzett labda), Ágfalvi (14 pont, 11 lepattanó), Hosszú (13/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz).
Törökbálint: Bódi (23/6 pont, 11 lepattanó), Szarvas (15/9 pont, 6 gólpassz, 4 szerzett labda) Bihari (12 pont, 5 lepattanó), Wehner (11 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda).