NB I B: A MAFC Vásárhelyen is nyert

A hazai férfi másodosztály alapszakaszának 17. fordulójában még kuszább lett a Keleti Főcsoport él- és középmezőnye, hiszen a Vásárhelyi Kosársuli nem tudta legyűrni a MAFC-ot, míg a Honvéd Tiszaújvárosban triumfált, ráadásul a Kecskemét egy ponttal elverte a már csak 50 százalékon álló Salgótarjánt. A nyugati oldalon a SMAFC idézte fel régi hagyományait és otthon kapott el egy igazán komoly riválist, a Baja pedig Veszprémben nyert fontos rangadót. Jöjjenek a részletek!

PVSK-Kronosz – MTK Törökbálint 77:100 (12:22, 29:26, 20:21, 16:31)

A várakozásoknak megfelelő eredmény született, de a mérkőzés alakulása mégsem volt ennyire sima. A vendégek az első öt percben lefagyasztották a pécsi U23-asokat (2:10), azonban innentől kezdve szép lassan felpörögtek a hazaiak. Még az a kisebb bravúr is sikerült nekik, hogy majdnem harminc ponttal terhelték meg a törökbálinti gyűrűt.

A negyedik negyed elejéig Pascu Norbert vezetésével a pécsiek folyamatosan ott lihegtek a vendégek nyakában, akiknek a bajnoki döntős célok miatt minden győzelem fontos. Az akaratukat végülis az utolsó negyed közepétől tudták érvényesíteni, esélyeshez méltóan állva hagyták a vendéglátókat.

PVSK: Pascu (26/3 pont), Halász (23/3 pont, 9 lepattanó), Bíró (15/6 pont).
Törökbálint: Bódi (26/6 pont), Szarvas (22/18 pont), Spiriev (12 pont), Fülöp (10/3 pont).