Új "uralkodó" keleten, az egyetlen hibátlan nyugaton

Keleten felforrt az állóvíz, a Salgótarján idén nem tudja egyelőre hozni a hegemóniát, meglepő vereségekbe szalad bele az Eger és a Vásárhely is, így tavalyhoz hasonlóan ismét a Kecskemét áll az élen, apró szépséghiba, hogy ezúttal az U23-as keretük hátát nézi a mezőny... Nyugaton a helyzet változatlan, a Bonyhád őrzi makulátlan mérlegét, a Törökbálint és a Baja előtt.

MTK-Törökbálint - PVSK Kronosz 99-73 (29-20, 27-24, 19-17, 22-12)

A Wehner Zoltánt továbbra is nélkülöző hazaiak fölényesen verték az utóbbi hetekben megtorpanó, szintén tartalékos pécsi fiatalokat. A hazaiak 2-4-ről Bihari Máté vezetésével egy 14-2-es rohammal szereztek megnyugtató előnyt, amelyet a pontgazdag negyed végéig meg is tartottak. A második szakasz első felében 6-8 ponttal vezetett a Törökbálint, s a kerek 100 pontot hozó első félidő végén sikerült 10 fölé növelniük előnyüket a hazaiaknak.

A 3. negyed közepén egy 8-2-es futással 16 ponttal megugrottak a vendéglátók, s az előnyt a negyed végéig ezt meg is tartották. A záró etapot 5-0-lal nyitó pécsiek a 10 pontos határ közelébe küzdötték föl magukat, ám ekkor a játékot remekül szervező Szarvas, valamint Bódi és Spiriev révén egy 14-2-es rohammal végképp eldöntötte a meccset a maga javára a Törökbálint.

MTK-Törökbálint: Bódi (21 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda), Bihari (21 pont, 7 lepattanó (5 támadó), . Spiriev (14 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 8 eladott labda, 6 gólpassz), Radovics (13 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Fülöp (12/3 pont), Szarvas 10/6 pont, 4-4 szerzett és eladott labda, 16 gólpassz)

PVSK-Kronosz: Sümegi (14 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Tóth M. (11/3 pont, 4 szerzett, 5 eladott labda), Pascu (11/3 pont), Moósz, Büki (10/6-10/6 pont)

Győr-Szol Széchenyi Egyetem - MTK Törökbálint 73-78 (17-26, 13-15, 23-18, 20-19)

Nem sokon múlt, hogy elkapja Nyugat egyik élcsapatát a középmezőnyben tanyázó Győr, mely egyelőre fekete lóként vitézlik az idei bajnokságban, képes bárkit megverni, de ugyanúgy képes bárkitől is kikapni. Mindkét csapat kevés embert küldött hadba, a szűk rotációban pedig rutinos játékososok egész sora feszült egymásnak, melyből a Wehner vezette Törökbálint jött ki jobban a végjátékban, hiába vesztették el a lepattanó csatát, a kétszer annyi győri eladott labda (20-10) megbosszulta magát Drevenkáéknál.

Győr: Papp B. (25/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Drevenka (13/3 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 11 gólpassz), Gombás (15/6 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda), Horváth G. (13/3 pont, 3 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz)

Törökbálint: Szarvas (21/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Wehner (25/9 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Bódi (11/3 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda), Bihari (12 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda)