Nagyot küzdve nyert a Pécsi VSK

Pécsi VSK-Pannonpower – Zalakerámia-ZTE KK 85-79 (23-25, 16-14, 22-24, 24-16)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok. Vezette: Pálla, Farkas G., Söjtöry

A feldobás előtt köszöntötték a Baranya Megyei Kosárlabda Szövetség szavazásán a korosztályuk legjobbjának választott Kovács Péter, Bíró Olivért illetve Sértő Ádámot. A lelátón helyet foglalt a férfi válogatott régi-új kapitánya Sztojan Ivkovics is, hiszen a Kecskemét a PVSK-val mérkőzik az MK negyeddöntőjében.

Látványos kosarakkal kezdett a Pécs, Kovács Péter triplája és Hendley zsákolása után viszont az ezúttal a kezdőcsapatban helyet kapó Kovács Ádám pontjaival fordított a ZTE (5-9). Hudson és Legion triplaváltását követően kiegyenlítettek a hazaiak, főleg Hendley kosaraival, így a negyed derekán időt is kért Heinrich Róbert (12-12). A játékrész hátralévő részében kiegyenlítetté vált a meccs, Tóth Norbert okos 2+1 után aztán 21-17-re vezetett a PVSK. Az utolsó percre visszavették azt a zalaiak, Borszéki hármasával végül 23-25-re