Nagy vezetést adtunk el Bonyhádon

Ma este rendezték meg a férfi kosárlabda NB1/B első bronzmérkőzését, ahol az EKF a Nyugati második Bonyhád otthonába látogatott.

A hosszú utazás után Máté kezdett nagyon jól a pályán és gyors egymásutánban szórt hét pontot az ellenfélnek, míg odaát csak Panta és Kovács jelzett két-két pontot. Hamar jött a segítség mindkét oldalon, az egrieknél Zsemlye és Erdei, a nyugatiaknál pedig Lukács lépett elő, ám végül két pontos egri hátrány volt az eredményjelzőn az első negyed után. A második negyedben a továbbra is remeklő egri pontkirály, Máté vezérletével már tíz pontosra is sikerült növelni az előnyt, Zsemlye ügyesen gyűjtötte a támadó lepattanókat, és a cseréink is ügyesen mozogtak a pályán, végül tizenhárom pontos előnnyel vonulhattunk a félidei szünetre.

A harmadik etapban sikerült tovább fokozni az eddigi jó teljesítményünket, folyamatosan léptünk el az ellenféltől, Máté továbbra is megállíthatatlan volt, de Szarvas és Erdei is belelendült, így már tizenkilenc ponttal is sikerült ellépünk a mérkőzés 25. percében. A Bonyhádból Kovács és Jilling igyekezett csökkenteni az előnyünket és egy 16-2-es hazai futással vissza is hozták a meccsbe a csapatukat, hiszen a negyedik negyedre csupán öt pontosra olvadt a hészesek előnye, köszönhetően annak is, hogy a sípmesterek is a Bonyhád mezét viselték ekkor már. Az utolsó játékrész közepéig stabil volt az 5-7 pontos differencia a két csapat között, ám rengeteg dobást hibáztunk ekkor, míg az ellenfél egyre közelebb kapaszkodott, végül ki is egyenlített. A mérkőzés utolsó percében Panta jó dobásával és plussz egy büntetőjével két ponttal már odaát volt az előny (73-71), amire Zsemlye egy hasonló játékkal válaszolt, és egy szintét három pontot érő támadás után már ismét mi voltunk a jobak (73-74). Sajnos a pontot az i-re az ottani gólzsák Lukács tette fel, aki egy hárompontos kosárral az utolsó pillanatokban megfordította az állást, és hiába volt még az egrieknek egy próbálkozása - az eddig sem az egrieknek kedvező döntéseikről híres játékvezetés ezúttal sem avatkozott közbe, sajnos - így mivel a dobás sikertelen volt két pontos hátrányt szedtünk össze a bronzéremért folyó első összecsapáson.

Bonyhádi KSE - EKF-Eger-HÉSZ SE 76-74 (20-18, 13-26, 26-18, 17-10)

Bonyhád: Lukács 24/12, Panta 17, Jilling 12, Kovács 11/3, Tömösváry 8. Cserék: Verli 4/3, Lőrincz.

Eger: Máté 32/15, Zsemlye 14, Kováts 8, Erdei 7/6, Szarvas 5/3. Cserék: Szerdahelyi 4, Farkasinszki 2, Klepej, Jakab, Baumann. Edző: Váczi Péter.