Nagy harc helyett könnyű egerszegi siker

A szombati játéknap legizgalmasabbnak ígérkező összecsapásán a elmaradt a várt nagy küzdelem, a ZTE végig vezetve,biztosan verte a Fradit. A nyeretlenek csatáját a palánk alatti erőfölényét érvényre juttató Szekszárd nyerte s BSE otthonában, míg a Diósgyőr egy félidőn át kiválóan tartotta magát annak a bajnokcsapatnak az otthonában, amelynek több kulcsjátékosa is formán kívül játszott. A soproniaknak azonban egy erős negyed is elég volt a biztos győzelem megszerzéséhez.

ZTE NKK FTC 76-59 (14-7, 31-19, 17-15, 14-18)

A második negyed elején Czukor is bevágott egy hármast, s a 11 .percben 10 pontra nőtt a zalai előny. Mindent egybevetve az első szakasz közepétől, 9-7 után egy 12-0-s rohamot mutatott be a ZTE NKK, a Fradi hosszú kosárcsendjét Süle törte meg egy jó büntetővel. Farkas Sándor a cserékkel