Női Eb, 14. nap: összejött a francia-spanyol döntő

A házigazda Franciaország és Spanyolország játssza a női Európa-bajnokság döntőjét. A spanyol válogatott végig vezetve a vártnál is könnyebben verték Szerbia. A francia csapat a meccs végére hihetetlenül elfáradva győzött Törökország ellen.
Csehország után Fehéroroszország harcolta ki 2014-es vb-részvételt, miután meglepetésre simán múlták felül Olaszországot.

Spanyolország – Szerbia 88-69 (19-7, 29-21, 21-14, 19-27)

Katasztrofálisan kezdte a meccset a szerb csapat, olyannyira, hogy öt és fél perc elteltével szerezték meg az első pontjaikat Milovanovics révén. A gond az volt, hogy a spanyolok ekkor már tíznél jártak. Fásultan és tompán játszottak a szerbek, akadt olyan is, hogy a spanyolok 5 támadólepattanót szedtek egymást követően. Ráadásul Alba Torrens ismét parádézott, a 7. percben már kilenc egységnél járt, a különbség pedig 15-re hízott (19-4).

A második negyed elején Butulija révén megszületett a meccs első triplája, de továbbra is spanyol dominancia volt. Lyttle gond nélkül szórta meg magát és Xargay-nak is remek megoldásai voltak, így a 16. percben 38-17-nél húsz fölé kúszott a különbség, amely a félidőig ki is tartott.

A nagyszünet után Radocsaj dobott öt pontot, de a spanyoloktól az Eb-n eddig pont nélkül álló Ouvina parádés