Megvan az idei első pécsi siker

Első győzelmére készült a Pécsi VSK együttese, a hazaiak azt a Jászberényt fogadták, amely egy bravúros kaposvári győzelemmel kezdte az idényt, legutóbb viszont hazai pályán kapott ki a Nyíregyházától.

A feldobás előtt a pécsi vezetőség köszöntötte a Panthers egykori szenegáli centerét Lo el-Hadzsi Malickot, aki később a jászberényi klubnál fejezte be pályafutását.

A hazai oldalon három sikeres triplával nyitották a meccset, a túloldalon pedig Jones zsákolt két hatalmasat. Csirics harmadik sikeres hármasa után viszont időt kellett kérniük a vendégeknek (16-7). Tóth Norbert 2+1-e után Horti már két személyi hibánál járt. Szrecsko Szekulovics a korábbi találkozókon a jó dobószázalékot hiányolta, és úgy tűnt szavai célba értek, hiszen ezúttal megfelelő dobóformát fogtak ki játékosai. Csabay három pontot hozó betörése után 30-nál jártak egy negyed után.