Megnehezítette a PVSK dolgát a Factum

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, középszakasz, alsóház. V.: Söjtöry, Szabó G., Radnóti

Kissé álmosan kezdte a meccset a Pécs, amelyben a Kovács Péter combsérülés miatt hiányzott, míg Todd Hendley betegség miatt nem kezdett, így erősen felforgatott csapatot láthattak a nézők. Kovács Imre majd a Hajmásy is triplát dobott, utóbbi pillanatokkal beállása után és 10-6-ra vezetett is a Factum. Loesing távolija után közelített a PVSK, majd a 7. percben tudták átvenni a vezetést (12-13). Nem szűkölködtek a hármasokkal a felek, így viszont egyik fél sem tudott előnybe kerülni (15-16). Debreceni részről ezúttal is Medve volt ponterős, a hátvéd révén 21-19-re vezettek az első negyed végén. Sokkal összeszedettebben játszott a korábbiaknál Jason Okrzesik csapata és ez az eredményen is látszott.

A második szakasz is egy Medve 2+1-gyel indult, majd Tóth Norbert állt jó csapatkapitányként övéi élére,