Megint a hosszabbítás döntött

A két csapat „odavágója” nagy meccset hozott, akkor a szekszárdiak hazai pályán hosszabbítást követően nyertek három ponttal. Ezúttal állva hagyta az Atomot a Cegléd. A kiválóan kezdő CEKK Medgyessy kosarával 9-1-re, majd büntetőivel már 14-4-re is vezettek. A negyed derekán még úgy tűnt lassan, de rendezi sorait a Szekszárd, de a kiváló dobóformát hozó hazaiak már 15 ponttal is mentek (25-10). A negyed végén a múlt héten érkező Roglics pontjaival aztán visszajött tízen belülre a vendégcsapat (27-18).

A második tíz perc elején Baksa kosaraival tartotta előnyét a CEKK, a vendégek sokáig nem tudtak mit kezdeni a hazaiakkal, aztán a kiválóan játszó Roglics pontjaival 35-27-re közelítettek. Ritmust váltottak a szekszárdiak, akik 11 pontos hátrányt ledolgozva a 19. percben egyenlítettek (37-37)! Roglics mellett Tamis büntetői is jókor jöttek a vendégeknek, utóbbi révén már náluk volt az előny. A félidőben mégis a Ceglédnél volt az előny Medgyessy triplájával (40-39).