Megérdemelten nyert a Törökbálint

Az NB I/B-s kosárlabda bajnokság soron következő fordulójában a pontvadászat második helyén álló Törökbálint látogatott a Sportcsarnokba. A házigazda Motax Concordia Pápa KC jó szériában találkozott a fővárosiakkal (sic!), hiszen Vajda Balázs csapata három győztesen megvívott találkozó után várta a feldobást.

A mieink edzője a kezdés előtt az esélyeket latolgatva úgy fogalmazott, szeretnék megrángatni az oroszlán bajuszát, s hogy ez mire lesz elég, a meccsen kiderül. A közönség kiváló hangulatot teremtett a csarnokban, a pápaiak a Hadnagy, Horváth A., Keresztes, Szanati, Henrik ötössel kezdtek, a másik oldalon egy ismerős arccal találkozhattunk, ellenfélként először tért vissza ugyanis korábbi sikerei helyszínére Horváth Kristóf, aki azóta már az U18-as válogatottban is bemutatkozott.

Nem kezdett rosszul a Pápa, hiszen Hadnagy blokkja után Keresztes már a második duplát helyezte el a kosárban, melyre a túloldalról Baross válaszolt. A negyed második felére feljött az MTK, igaz ehhez kellett egy négyperces hazai gólcsend, a hátrányból Kutasi triplájával sikerült faragni, ez volt az első kinti sikeres próbálkozás, a negyed végén ötpontos vendégelőnyt mutatott a tábla (13-18).

A második játékrész derekára ledolgozta hátrányát a Motax, sőt Henrik sarokból dobott hármasa után Horváth Attila triplája már a hazai előnyt jelentette (25-24). Mind védekezésben, mind támadásban kiváló kosárlabdát mutatott be a Pápa, sajnos a hajrá megint a vendégeké lett – kinti próbálkozásaink nem voltak hatékonyak - az első negyedben kialakult különbség megmaradt a nagyszünetre is (33-38).

Nagyon hamar ismét utolérte ellenfelét a hazai gárda, Hadnagy két duplájával mindössze egy pont volt a differencia, majd Keresztes zsákolásával ismét a hazaiak vezettek (41-40). Magas színvonalú kosárlabdát láthattak a kilátogatók, melyhez csak néha tudott a játékvezetés felnőni, a játékvezetői ítéletek jobbára a mieinket sújtották, amit az egyik oldalon technikai faultnak láttak, arról a másik oldalon szinte tudomást sem vettek, ezt érthető módon nehezen viselték a hazai játékosok. Henrik neve mellett a harmadik negyed második felére már négy fault állt, így kénytelen volt padozni, ami a dobómennyiségen meg is látszott.

Az utolsó felvonás nyolcpontos vendégelőnyről folytatódott, Horváth triplájával már 13 pont volt a Törökbálint előnye, a pápai kinti dobások és a ziccerek is kimaradtak, így a remélt izgalmak is, végül az MTK 84-56-ra összességében megérdemelten nyert.

Motax Concordia Pápa KC - MTK Törökbálint 56-84 (13-8, 20-20, 17-12, 6-26)

Vajda Balázs: A Törökbálint ma is megmutatta, hogy bajnokesélyes csapat, ennek ellenére volt esélyünk a győzelemre, sajnos a negyedik negyed nem úgy alakult, ahogy szerettük volna, tízpontos hátrányban nem volt meg a kellő motiváció, így elmaradt a bravúr. Eléggé gyenge dobóteljesítménnyel rukkoltunk elő ma, de megyünk tovább, jövő héten igyekszünk javítani.