Magabiztos győzelem a Pécs ellen!

Végig magabiztosan kosárlabdázva, 39 ponttal győzte le a Naturtex-SZTE-Szedeák a PVSK-Pannonpowert a csütörtök esti bajnokin.

Tavaly nem tudta legyőzni a Pécset a Naturtex-SZTE-Szedeák, most azonban három vereség után érkezett az újszegedi sportcsarnokba Csirke Ferenc együttese. Nem túl nagy tempóban kezdődött a meccs, amelynek első pontjait Smith szerezte, erre Juhos Levente egy triplával válaszolt. Marko Boltic hármasával ismét a Szegednél volt az előny – innentől kezdve azonban ezt már nem engedte ki a kezéből a Szedeák, amely folyamatosan, egyre nagyobb előnyt dolgozott ki önmagának, ráadásul továbbra is ültek a kinti dobások, az első tíz perc alatt öt trojkát is elsüllyesztettek Andrija Ciricék, így nyolcpontos előnnyel zárták az első tíz percet. A Pécs védekezésben nagyon nem találta a szegediek játékának ellenszerét, mindössze három perc telt el a második negyedből, amikor már majdnem dupla annyi szerzett pontnál jártak a Tisza-partiak ellenfelüknél. (37-20) Nem sokkal később meglett a húszpontos különbség is, erről a pontról pedig képtelen volt elmozdulni a Pécs, így a vártnál jóval könnyebben és magabiztosabban, 27 ponttal vezetett a nagyszünetben a Szedeák, amely egészen pazarul célzott kintről: 12 triplakísérletéből kilenc is a gyűrűben landolt az első húsz perc alatt.

A folytatásban sem változott a játék képe: a Naturtex-SZTE-Szedeák hátul is jól működött, szerzett labdák és blokkok is kerültek be a statisztikába, miközben elöl továbbra is nagyon jó százalékkal dobott Nikola Lazic együttese, amely tovább hizlalta a különbséget. A Pécs ekkora már fejben is feladta, így tulajdonképpen két nagyon sima negyed után egy roppant magabiztos, jóformán kiütéses sikert aratott a Szedeák, amely az elejétől kezdve határozottan lépett fel, és remek dobóformát mutatott, miközben a Pécs megzuhant a meccs közben, ahonnan képtelenek voltak felállni Veljko Budimirék. A végére meglett a száz dobott pont is Révész Ádám kosara után, így végül 39 ponttal, 101-62-re nyert a Szedeák, és ezzel a nyolcadik sikerét aratta a bajnokságban – Juhos Leventéék legközelebb közel egy hét múlva, február elsején, szerdán lépnek pályára a Kecskemét vendégeként.

Ami a statisztikát illeti

Mondhatnánk, hogy a triplák döntöttek a meccsen, de tulajdonképpen a játék minden elemében felülmúlta ellenfelét a Szedeák: igaz, az 50%-os, 10/20-as triplamutató így is kiemelkedő, főleg, hogy az első félidőben 9/12-t produkált a szegedi együttes a triplavonalon túlról. A lepattanócsatát 33-31-re nyerte a Szedeák, a legnagyobb különbség azonban az eladott és szerzett labdák tekintetében mutatkozik: a Tisza-partiak összesen 13 labdát szereztek, és mindössze hatot adtak el, míg a pécsiek 18 alkalommal adták el a labdát, valamint a Szeged 33 gólpasszig jutott, szemben a PVSK 16 asszisztjával. A szegediek legjobbja a pályán 27 percet töltő Nenad sulovic volt, aki 22 pontig jutott, mindössze három dobása nem landolt a gyűrűben (8/10 kettes, 1 tripla, valamint 3/4 büntető), volt hét lepattanója, öt szerzett labdája és gólpassza, valamint a mezőny legtöbb, hat kiharcolt faultja, és mindössze egy beütött hiba és egy eladott labda van a negatív oldalon – egészen kiváló, 38-as VAL-t produkált. Ivan Lilov végigjátszotta a meccset, és dupla-duplát ért el: 20 pontja mellett 11 gólpasszt osztott ki, de volt két lepattanója és egy szerzett labdája is. Marko Boltic 15 pontot szerzett pályán töltött 35 perce folyamán, három lepattanója mellé négy szerzett labdát és nyolc gólpasszt írhattunk fel, valamint öt kiharcolt faultot. Andrija Ciric 12 pontig jutott, 32 játékperce alatt három lepattanót és két gólpasszt, valamint két kiharcolt hibát tett a közösbe. Juhos Levente 24 percet játszott és 11 pontot, nyolc lepattanót, egy szerzett labdát, valamint két gólpasszt jegyzett, Wirth Ádám 21 percet kapott Nikola Lazictól, ami alatt 7 pontig és négy gólpasszig jutott. Révész Ádám is tíz pont fölött zárt 12 perce folyamán: 12 pontja mellett volt négy lepattanója egy-egy szerzett labdája és gólpassza, valamint két kiharcolt faultja, míg Vágvölgyi Ákos 7 percet játszott, és két pontot tett a közösbe két lepattanója mellett. A Pécsből ketten nyújtottak jobb teljesítményt: Christopher Smith 20 ponttal és tíz lepattanóval zárt, míg Harazin Tamás 17 pontig jutott.

ONLINE
Szedeák - Pécs
101 : 62
(25-17, 33-14, 24-18,-)

Férfi kosárlabda NB I/A, 15. forduló

Naturtex-SZTE-Szedeák – PVSK-Pannonpower 101 – 62 (25-17, 33-14, 24-18, 19-13)
Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Győrffy Pál, Frányó Péter, Jakab László (Valovics István).
Szedeák: BOLTIC 15/3, LILOV 20/12, Ciric 12/6, Juhos 11/3, SULOVIC 22/3. Csere: Wirth 7, Révész 12, Vágvölgyi 2. Vezetőedző: Nikola Lazic.
Pécs: Nelson 4, Supola 4, SMITH 20/6, Budimir 2, Sejfic 2. Csere: Halász 3, Bíró 5, HARAZIN 17, Antoni 5/3, Demeter – , Krnjajski -. Vezetőedző:Csirke Ferenc.

Nikola Lazic: “Gratulálok a csapatomnak, nagyon jó meccset játszottunk, talán a legjobbat a szezonban. Jól védekeztünk, ami után sok könnyű pontot dobtunk. Az első perctől kezdve kontrolláltuk az eredményt. Tudom, hogy nem tudunk mindig így játszani, de egy fontos meccsen egy fontos sikert arattunk. Szeretném, ha így tudnánk folytatni. Tisztelet a Pécset, most sikerült kihasználnunk ezt az esélyt, de komoly csapatnak tartom őket.”

Juhos Levente: “Egész héten nehézségekkel küzdöttünk, de tisztességgel készültünk. Az elejétől kezdve jól játszottunk, extra dobóformát fogtunk ki, ahogy a szezonban már nem először. A félidőben Nikola felhívta a figyelmet, hogy játszunk úgy, mintha 0-0 lenne, használjuk ki azokat a lehetőségeket, amikor gyakorolhatunk. Köszönjük a közönség segítségét, és hogy ennyien kijöttek a csarnokba!”

Csirke Ferenc: “Gratulálok a Szegednek, elég szépen kihasználták a védekezésünket, extrán dobtak az első félidőben. Támadásban sem sok minden sikerült nekünk. A többi gondolatom egyelőre nem publikus.”

Harazin Tamás: “Gratulálok a szegedieknek, katasztrofális védekezést produkáltunk az egész meccsen, és nem is dobtunk jól, nem is lehetett más a vége. Ilyen teljesítménnyel hazai pályán sem tudtuk volna legyőzni a Szegedet.”