MAFC elleni meccs percről percre

A férfi kosárlabda NB I A csoportjában a Naturtex-SZTE-Szedeák 94-67-re, remek játékkal legyőzte a MAFC-ot.

4. negyed (26-24):

A szegedi henger tovább gurult a záró negyed elején is, Juhos távolija után, 8 perccel a vége előtt 31 pontra nőtt a csapatok közötti különbség (74-43). Ez  a közel 30 egység járta már be az utolsó negyedet, amelyre csak az maradt meg kérdésnek, hogy mennyivel győz a Szedeák. A vége 94-67 lett, imponáló játékkal szerezte meg második győzelmét a Lazics-csapat.

3. negyed (28-11):

Nagyon jól kezdte a második félidőt a Naturtex-SZTE-Szedeák csapata. A második negyed lefújását követően a vendégek kaptak egy technikait, így Lilov rögtön egy büntetővel indíthatta a harmadik negyed pontesőjét. Bő két és fél perc alatt megszórták a hazaiak a vendégeket, Csirics triplái ültek, így Garai 53-34-nél kért időt. Látható eredménye nem igazán lett ennek, így Andrija Csirics  kétpontosa után először vezetett 20, egészen pontosan 21 ponttal a Naturtex (62-41), így a vendégek mester ismét időt kért soraik rendezésére. Kiváló védekezése okán a negyedet végül 25 pontos előnnyel zárták Csiricsék.

2. negyed (15-14):

A második negyed első kosarát Matija Poscic révén a vendégek szerezték (25-20), azonban ezt követően majdnem négyperces pontínségük volt, mialatt a Szedeák hetet pakolt rá az első negyedben szerzettekre (32-22). Ezt követően alakult ki az eddigi legnagyobb különbség a csapatok között (34-22). Ismét a vendégek percei jöhettek a végén, ahogy az első 10 percben is: zárkózott a MAFC (38-30), azonban 20 másodperccel a nagyszünet előtt Lilov két büntetője ismét visszaállította a közte tízet, de Kovács Ádám még egy kétpontost "beakasztott".

1. negyed (25-18):

A feldobást a Szedeák nyerte, majd rögtön magukhoz is ragadták a kezdeményezést a hazaiak. Juhos talált be közelről, majd a vendégek rontott tripla kísérletére egy sikeres hárompontossal a szegedi Andrija Csirics válaszolt (5-0). A vendégek Kovács Ádám és Poscic vezetésével kezdték el a pontgyűjtést, azonban a Szedeáknál Csirics büntetői jelentették a biztos pontokat. A negyed közepén ismét elhúzott a szegedi csapat (19-10), időt is kértek a vendégek. Az első negyed végére hét pontra csökkent a hazai előny.

17.57: a vendég MAFC összeállítása:  2 Poscic, 3 Smith, 5 Lakits, 8 Molnár, 10 Misek, 11 Kovács Á., 14 Molnár, 16 Hardin, 20 Fehér, 21 Pápai, 23 Joó, 24 Sihota.

17.54: a hazaiak meccskerete a következő:  2 Bonifert, 3 Vágvölgyi, 5 Boltics, 6 Meleg, 7 Lakosa, 8 Juhos, 9 Csirics, 10 Révész, 11 Lilov, 12 Kovács J., 13 Wirth, 17 Sulovics.

17.50: köszöntjük kedves olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból. A Naturtex-SZTE-Szedeák a MAFC-ot fogadja 18 órától az NBI A csoportos kosárlabda-bajnokságban.

Az újszegedi sportcsarnokban sorra kerülő meccsre a klub akcióval készül: a belépés diákok számára ingyenes, de aki szedeákos pulóverben, pólóban vagy sálban érkezik, annak szintén nem kell jegyet vennie.

– Kiegyensúlyozott meccsre számítok, amely a végjátékban dőlhet el – mondta Székely Norbert, a magyar szövetség utánpótlás-koordinátora, a Sopron női csapatának korábbi siker- edzője a bb1.hu-n. – A szegedieknél erős a szellemi háttér. Évek óta a Lazics-vonal érvényesül, és van egy olyan másodedzőjük Milenko Topics személyében, aki a maga idejében a világ egyik legjobbja volt. Ötven százalék esélyt adok mindkét félnek.

STATISZTIKA:

Naturtex-SZTE-Szedeák - MAFC 94-67 (25-18, 15-14, 28-11, 26-24)
NB I A csoportos kosárlabda-mérkőzés, 6. forduló, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Benczur, Török, Gál.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Boltics 12, Lilov 16/4, Csirics 17/5, Juhos 28, Sulovics 6/1. Csere: Révész 12, Lakosa, Wirth 3/1, Vágvölgyi, Meleg. Vezetőedző: Nikola Lazics.
MAFC: Misek 8, Smith 12/3, Sihota 2, Poscic 15/3, Kovács Á 21/1. Csere: Lakits, Hardin, Pápai 3/1, Molnár, Joó. Vezetőedző: Garai Péter.

Nikola Lazics, a Naturtex-SZTE-Szedeák vezetőedzője:

Az egész mérkőzésen rendkívül jól védekeztünk, a labdaszerzéseink utána pedig gyors gólokat tudtunk szerezni.

Forrás: delmagyar.hu