Az MTK a legjobb teljesítményével rukkolt elő

A keleti és a nyugati bajnok találkozott Törökbálinton. Kilenc percig felváltva vezetett az MTK és a MAFC, ezután viszont többször hibázott a vendégek védelme, Szarvas Gábor harmadik triplájával pedig az MTK vezetett az első negyed végén (24:20). A négypontos előnyből szép lassan tíz pont körüli lett. A MAFC védekezésben rengeteg faultot kapott, támadásban pedig nem nagyon találta a helyzeteket az MTK zóna védekezése ellen. Misek Levente hárompontosával kezdték meg a felzárkózást a vendégek (45:40), de Szarvas Gábor újra bevágott két triplát (55:42).

A harmadik negyed is törökbálinti kosarakkal kezdődött, Wehner Zoltánék kezdték eldönteni a mérkőzést (60:42). Továbbra is szenvedett a MAFC, de a hazaiak sem tudták átlépni a bűvös húszpontos különbséget. Lakits András becserélése mellett védekezést váltott a MAFC, és három perc alatt futottak egy 13:3-at. Újra tíz ponton belül voltak a vendégek a harmadik negyed végén (71:62). Az MTK viszont a kisszünet után rendezte a sorait, és nem engedte csökkenni a különbséget. A hazaiaknál többen is jó formában játszottak, míg a MAFC-ban egyedül Lakits András ért el pozitív plusz-mínusz mutatót, rajta kívül csak Misek Levente és Vavra András teljesítménye dicsérhető.

MTK Törökbálint – MAFC 92:80 (24:20, 31:22, 16:20, 21:18)

MTK: Szarvas (25/21 pont, 7 gólpassz), Bihari (22 pont, 12 lepattanó, 6 kiharcolt fault), Bódi (15/6 pont, 7 kiharcolt fault), Wehner (13/3 pont, 8 kiharcolt fault), Baross (13 pont, 7 lepattanó).

MAFC: Vavra (31/3 pont, 11 lepattanó, 9 kiharcolt fault), Misek (24/6 pont).