Legyőzte a Szekszárd a ZTE-t

A pénteki PEAC-Vasas mérkőzést követően szombaton három bajnokival folytatódott a női bajnokság negyedik fordulója.

Két rendkívül egyoldalú mérkőzés nyitotta a játéknapot: a Sopron talán a vártnál is nagyobb különbséggel, 51 ponttal kiütötte a Ceglédet. A Diósgyőr szintén száz pont közelébe jutva 33 ponttal nyert a Városmajorban.

A forduló legkiegyenlítettebb meccsét Szekszárdon játszották, ám kisebb meglepetésre az Atomerőmű a második negyedben előnybe kerülve, előnyét onnantól őrizve 14 ponttal felülmúlta a ZTE csapatát.

A Sopron keveset pihenhetett a ceglédi fellépése előtt, hiszen csütörtökön még egy igen nehéz meccsen lépett pályára Komlón. Ennek ellenére már az első negyed elején magukhoz ragadták a vezetést (2-9). A 7. percben Milovanovics kosarával kilenccel mentek a vendégek, így Újhelyi Gábor időt is kért. Ez sem állította meg igazán a Sopront, a már ekkor sokat cserélő Székely Norberték 15 ponttal mentek.