Legjobb négyben az EKF!

A férfi kosárlabda NB1/B rájátszás első körének visszavágóját rendezték tegnap Egerben, ahol az EKF ellenfele a SMAFC-NYME együttese volt.

Az idegenben elszenvedett hét pontos vereség után egyértelmű célja volt a csapatnak hazai pályán visszavágni és továbbjutni az elődöntőbe. A mérkőzésre nagyon elszántan készültek az egriek. Az első negyed elején sikerült is szinte egyből ledolgozni a hátrányunkat, hiszen egy 6-0-ás sorozattal leptük meg a fiatal soproniakat, akik nehezen melegedtek be. A negyedet Máté és Erdei vezérletével sikerült kilenc ponttal megnyerni. A folytatásban hamar a kispadra kényszerült a Sopronban remeklő Máté-Kováts páros, azonban Zsemlye ügyes palánk alatti játékával és kiharcolt faultjaival sikerült még egy ponttal nagyobbra növelni a különbséget a két csapat között a félidőre, 43-33.

A második félidő elején sajnos kissé álmosan érkeztünk vissza a pályára, amit gyorsan ki is használt a SMAFC és az eddig összegyűjött előnyünket lefaragták. A dobóteljesítmény nagyon visszaesett a HÉSZ-eseknél, mindössze négy kosarat szereztünk a mezőnyből. A negyedik negyedre éppen azzal a hét pontos előnnyel fordultunk, ami a két mérkőzés egyenlő állását jelentette volna, így tehát égető szükség volt az újabb pontok szerzésére és a különbség növelésére. Ekkor érkezett egri oldalról "a mérkőzés hőse", Klepej, aki három egymást követő hárompontos kosárral vetette észre magát, és melyeknek köszönhetően magabiztos előnyre tett szert csapatunk. Klepej mellett Krasznai játéka is feljavult, így nem adtunk esélyt a végére elfáradó és sokat hibázó soproni alakulatnak, megérdemelten győztünk és jutottunk tovább, a csapat története során először, az elődöntőbe.

EKF-Eger-HÉSZ SE - SMAFC-NYME 83-65 (26-15, 17-16, 13-18, 27-16)

Eger: Erdei 21/6, Zsemlye 16, Krasznai 14, Máté 12/3, Kováts 5. Cserék: Klepej 15/9, Szarvas, Szerdahelyi. Edző: Váczi Péter.

Sopron: Balogh 26/9, Csaplár-Nagy 10, Szlávik 8, Kovács 6, Karácsonyi 2. Cserék: Vesztergom 7, Czukor 5, Herczeg 1, Halász. Edző: Barlai Tamás.

Továbbjutott az Eger 142-131-es összesítéssel.

Az 1-8.helyért rájátszás további eredményei:

Salgótarjáni KSE - PTE-PEAC PVSK 82-43, továbbjutott a Salgótarján kettős győzelemmel.

Kanizsa KK DKG-EAST - Bajai Bácska FKE 81-73, továbbjutott a Baja 148-146 összesítéssel.

A Bonyhádi KSE -  MTK-Törökbálint mérkőzést később rendezik a hétvégén.

Így tehát csapatunk az elődöntőben a Baja együttesével fog összecsapni. Az alapszakasz során idegenben és hazai pályán is diadalmaskodtunk a bajaiak felett. Érdekesség, hogy amennyiben az MTK is megőrzi előnyét és továbbjut, úgy négy keleti csapat lesz a legjobb négy között.